img

Nie trać pieniędzy na spa planowania aplikacji!

To fantastyczny pomysł, aby skorzystać z postępu technologicznego dedykowanego spa, które są dostępne na rynku. Prawdę mówiąc, nie jest już nawet opłacalne prowadzenie biznesu bez takiego rozwiązania. Jednak nie każda aplikacja, którą widzisz krążącą po Internecie jest warta Twojego czasu i ciężko zarobionych pieniędzy. Wybierając swojego cyfrowego pomocnika, musisz być świadomy, ostrożny i bardzo wybredny - niezaufane oprogramowanie może sprawić, że Twoje codzienne zadania staną się jeszcze trudniejsze (w najlepszym przypadku) lub faktycznie umieścić Cię w gorącej wodzie kąpanego (w najgorszym). Dlatego zamiast iść na niewiarygodne spa planowania aplikacji, to znacznie lepiej szukać solidnego, dobrze rozwiniętego oprogramowania do zarządzania spa. Jakie są elementy, które należy szukać w takim rozwiązaniu? A jakie są czerwone flagi należy zwrócić uwagę na? Bez dalszego zastanawiania się, przejdźmy od razu do rzeczy!

Zwróć uwagę na: Małe, słabo rozwinięte aplikacje do planowania spa

Szukajcie: Zaawansowany, wielozadaniowy system zarządzania spa

Co to jest wielka różnica, możesz zapytać? Czy nie jest to tylko o liczbę funkcjonalności? Cóż, tak i nie. Zakres funkcji jest pierwszą rzeczą, którą zauważysz, ale to nie wszystko.

Po pierwsze, systemy zarządzania spa wymagają więcej wysiłku ze strony dostawcy, a zatem są zazwyczaj lepiej rozwinięte, utrzymywane, mają rzeczywistą obsługę klienta i doskonałą ochronę danych. Tworzenie wielozadaniowego oprogramowania do zarządzania wymaga zaangażowania, budżetu i dużego zespołu specjalistów. Małe aplikacje planowania są na drugim końcu spektrum - jest dość łatwo mieć jeden opracowany, z wielu elementów procesu zlecone na zewnątrz, a niektórzy dostawcy postrzegają to jako szybki i tani sposób, aby rozpocząć zarabianie. Niestety, produkty powstałe w wyniku takich projektów zwykle pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli chcesz mieć godne zaufania narzędzie cyfrowe, celuj w bardziej kompleksowe rozwiązania.

Zwróć uwagę na: "Darmowe" aplikacje spa

Szukaj: Oprogramowanie spa z przejrzystymi cenami

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak te wszystkie "darmowe" aplikacje zarabiają na siebie? W rzeczywistości istnieje kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest po prostu włączenie kilku reklam do aplikacji. Na początku nie wydaje się to wielkim problemem, ale po pewnym czasie staje się to naprawdę irytujące, ponieważ co jakiś czas trzeba przerwać wykonywanie ważnych czynności związanych z zarządzaniem spa, aby obejrzeć 20-sekundowy filmik o proszku do prania lub wydarzenie e-sportowe.

Drugim sposobem na czerpanie zysków z pozornie darmowej aplikacji jest wprowadzenie płatnych funkcji - co oznacza, że choć aplikacja jest darmowa do pobrania i użytkowania, to niektóre z funkcjonalności będą wymagały sięgnięcia po kartę kredytową. Niewątpliwie haniebną, ale niestety bardzo powszechną praktyką jest również pozostawienie aplikacji przez jakiś czas za darmo, a następnie uczynienie niektórych z najbardziej przydatnych funkcji płatnymi. Co więcej, niejasne opłaty za te funkcje mogą sumować się do całkiem sporych kwot, a Ty nie masz jak ich wyśledzić, dopóki nie przyjdzie faktura!

Ostatnim sposobem jest bezpośrednie przestępstwo, które jest również przerażająco powszechne - mianowicie sprzedaż danych Twoich (i Twoich klientów!) osobom trzecim. Dane są bardzo cenne, a takie przestępstwo jest trudne do udowodnienia, więc proceder ten zdarza się znacznie częściej, niż mogłoby się wydawać. A co najgorsze? Jeśli dostawcy aplikacji sprzedają dane Twoich klientów, w świetle prawa to Ty ponosisz za to odpowiedzialność. Tracisz klientów, reputację i ryzyko płacenia opłat za niezabezpieczenie informacji, które zebrałeś!

Z oprogramowaniem, które określa jasne ceny od razu po uruchomieniu, wiesz, czego się spodziewać. Płacisz nie tylko za system, ale również za jego obsługę i serwis, który zapewnia sprawne działanie i pełne bezpieczeństwo danych. Dostawcy takich systemów nie muszą uciekać się do haniebnych lub wprost nielegalnych praktyk. Dostajesz to, za co płacisz!

Zwróć uwagę na: Aplikacje, którym brakuje kluczowych funkcji

Szukajcie: Systemy, które parują planowanie spotkań z rezerwacji online, automatyczne przypomnienia, szczegółowe rekordy klientów i więcej

Czy wiesz, co jest głównym problemem z aplikacjami planowania spa? Prosty fakt, że cyfrowe planowanie sam nie jest zbyt skuteczne. Zasadniczo masz elektroniczny kalendarz z terminami zauważyć i to wszystko. Korzystanie z narzędzi cyfrowych ma sens, jeśli naprawdę zautomatyzować swoje codzienne procesy. To jest to, gdzie lepiej rozwinięte systemy naprawdę błyszczą - zaawansowane oprogramowanie do zarządzania salonem łączy w sobie funkcje planowania z innymi istotnymi funkcjami, takimi jak rezerwacja online, automatyczne przypomnienia i zapisy klientów.

W Versum, planujesz i edytujesz spotkania natychmiastowo, za pomocą wygodnego przeciągania i upuszczania. Wszyscy pracownicy i menedżerowie mają zdalny dostęp do kalendarza, a Ty kontrolujesz poziom dostępu dla każdego z nich (czy mogą widzieć tylko terminy, czy również je edytować). Wizyty zarezerwowane online przez Twoich klientów pojawiają się od razu w Twoim kalendarzu - to jak posiadanie wirtualnej recepcjonistki! Wszyscy klienci, którzy dokonali u Ciebie rezerwacji otrzymają automatyczne przypomnienie o wizycie, a Ty w łatwy sposób stworzysz i będziesz zarządzać ich profilem w kartotece klientów.

Najlepsze jest to, że dzięki niezliczonym ustawieniom, możesz naprawdę dostosować system do swoich potrzeb. Czy chcesz wykluczyć konkretne usługi z opcji rezerwacji online? Czy chcesz dodać specjalną notatkę, na przykład dotyczącą alergii klienta, do jego rekordu klienta? Czy chcesz ograniczyć pracownikom możliwość oglądania innych terminów niż te, które są im przypisane w terminarzu? Może chcesz dodać niestandardowe przerwy pomiędzy niektórymi usługami? A może chciałbyś połączyć swoją spersonalizowaną stronę rezerwacji online z fan page'em na Facebooku? Z Versum, wszystko to (i jeszcze więcej) jest możliwe.

Zwróć uwagę na: Aplikacje typu "one-trick pony".

Szukaj: Oprogramowania, które oferuje Ci więcej niż tylko planowanie

Wreszcie, pamiętaj, że nawet jeśli nie płacisz za aplikację, nadal musisz spędzić chwilę wypełniając ją swoimi danymi, więc przeskakiwanie pomiędzy kilkoma różnymi rozwiązaniami cyfrowymi marnuje dużo Twojego cennego czasu. O wiele łatwiej (i bezpieczniej!) jest korzystać z jednego narzędzia, które może pomóc Ci we wszystkich elementach zarządzania spa - od planowania wizyt po prowadzenie kampanii marketingowych.

Versum oferuje Ci takie funkcje jak:

 • Masowe wysyłanie wiadomości SMS i email
 • Zautomatyzowane wiadomości, np. życzenia urodzinowe
 • Szczegółowe raporty finansowe
 • Statystyki umawiania wizyt i popularności usług
 • Raporty dotyczące wskaźnika przebookowań klientów
 • Planowanie pracy
 • Automatyczne naliczanie prowizji
 • Ewidencja urlopów i nieobecności
 • Przydzielanie zadań
 • Dostępność pomieszczeń i sprzętu
 • Kontrola zapasów
 • Zarządzanie napiwkami, voucherami i kartami podarunkowymi

I wiele, wiele więcej!

Zamiast marnować czas i zasoby na szablonowe rozwiązania, które w rzeczywistości mogą utrudnić Ci życie zamiast je ułatwić, zainwestuj w najlepsze oprogramowanie spa na rynku. Możesz rozpocząć darmową wersję próbną i testować ją przez czternaście dni bez żadnych zobowiązań - bez karty kredytowej ani umowy!
Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5] Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również