img

Przewodnik po nożyczkach fryzjerskich - nożyczki Tondeo i Jaguar

Jeśli chodzi o tworzenie pięknych fryzur, czy to proste przycięcie czy całkowita zmiana stylu, każdy fryzjer potrzebuje odpowiedniej pary nożyczek, aby pracować bardziej efektywnie przy każdym cięciu włosów.

Jeśli jesteś doświadczonym fryzjerem, to najprawdopodobniej masz dobrą wiedzę na temat tego, jak wybrać nożyczki fryzjerskie. Jednakże, jeśli jesteś nowy do fryzjerstwa, możesz nie wiedzieć, czego szukać.

Tutaj w Salons Direct, bierzemy bliżej przyjrzeć się naszym Tondeo i nożyczki Jaguar z Rand Rocket, aby odkryć znaczenie znalezienia odpowiedniej pary nożyczek dla Ciebie i co sprawia, że te szczególne nożyczki kluczową częścią każdego zestawu fryzjera w branży włosów.

Znaczenie właściwej pary nożyczek fryzjerskich...

Jeśli chodzi o znalezienie nożyczek fryzjerskich najbardziej odpowiednich dla Ciebie, zadaj sobie pytanie, jaki rodzaj cięcia wykonujesz najczęściej. To pozwoli określić, jaki kształt nożyczek będzie najlepiej pasował do Twojej techniki strzyżenia. Czy będziesz tworzyć dużo warstw i miękkich krawędzi? A może masz tendencję do bardziej tępych stylów?

Następnie, znajdź rozmiar, który najbardziej Ci odpowiada. Mniejsze nożyczki, w rozmiarze od 4,5″ do 5,5″, pozwalają na bardziej precyzyjne cięcie włosów. Podczas gdy dłuższe nożyczki, 6″ i powyżej, są lepsze dla technik, takich jak korzystanie z nożyczek nad grzebieniem techniki i więcej podstaw trims.

Mając to na uwadze, przy wyborze odpowiednich nożyczek dla Ciebie, zalecamy zmierzenie długości ostrza na środkowym palcu i całkowitej długości nożyczek na dłoni. Warto zauważyć, że większość nożyczek obejmuje szeroki zakres cięć od 4,5" do 8".

Musisz również pomyśleć o tym, jakie są Twoje osobiste wymagania. Na przykład, czy potrzebujesz powłoki na nożyczkach? Czy jesteś uczulony na nikiel? Czy potrzebujesz nożyczek dla leworęcznych?

Kształt nożyczek...

Odpowiednie nożyczki powinny zawsze wygodnie leżeć w dłoni, minimalizując zmęczenie ręki. Istnieją 3 różne kształty nożyczek:

Klasyczne:

Znane również jako nożyczki proste, kształty górnego i dolnego ostrza są takie same. Pierścienie są ułożone dokładnie jeden na drugim.

Offset:

Nożyczki offsetowe mają skośny obszar uchwytu, skrócony trzon uchwytu z pierścieniem na kciuk. Wiele osób uważa, że są one wygodniejsze, jeśli wolą trzymać nożyczki palcem serdecznym, pozwalają łatwiej ustawić rękę pod kątem.

Crane:

Są to bardzo przerysowane nożyczki offsetowe. Górne ostrze jest całkowicie proste, trzon uchwytu z pierścieniem kciuka jest skierowany ostro w dół.

Jaki rodzaj cięcia chcesz stworzyć?

Nożyczki, w które zainwestujesz mogą być użyte na wiele sposobów, aby stworzyć różne style cięcia.

Ostrza...

Idealne dla początkujących, nożyczki ząbkowane (lub nożyczki z mikroząbkami) posiadają jedno ostrze z ząbkami, aby uchwycić włosy i stworzyć proste cięcie, chociaż nie mogą być używane do cięcia na plasterki lub siekania. Nożyczki z wypukłymi krawędziami mają najostrzejsze i najgładsze ostrza tnące i są idealne do cięcia na plasterki i siekania.

Nożyczki do przerzedzania...

Nożyczki fryzjerskie do przerzedzania włosów mają jedno ostrze pełne i jedno "ząbkowane", przypominające grzebień. Zazwyczaj używa się ich do zmniejszenia objętości grubych włosów, nadania im tekstury i uzyskania delikatniejszego efektu, zamiast prostej lub tępej krawędzi.

Trzymanie nożyczek do tworzenia cięć

Cięcie pionowe i cięcie po linii prostej: Nożyczki muszą być trzymane absolutnie pionowo, dlatego zalecane są nożyczki w pełni odsunięte.

Tępe cięcie - boby i cięcie na długość: Ponieważ nożyczki muszą przylegać płasko do szyi, a palce muszą być odsunięte, zalecane są w pełni odsunięte nożyczki.

Głębokie cięcie punktowe: Do tej techniki łokieć musi być wysoko, więc zalecane są proste nożyczki klasyczne.

Misterna praca: Kiedy szukasz czystych linii wokół krawędzi linii włosów, wtedy zalecane są nożyczki z drobnymi lub wąskimi końcówkami.

Nożyczki nad grzebieniem: Dłuższe rozmiary są wymagane, aby uniknąć "chunk" linii w cięciu.

Jak często należy ostrzyć nożyczki?

Bardzo ważne jest, aby utrzymywać nożyczki w dobrym stanie. Kiedy nożyce stają się tępe, mogą wyrywać włosy zamiast je ciąć, co powoduje nierówne cięcie, które może spowodować więcej szkód niż pożytku, co oczywiście nie jest dobre dla Twojej reputacji.

To, jak często należy ostrzyć nożyczki, zależy od tego, jak często są używane, jaki rodzaj cięcia wykonujesz, jak o nie dbasz i jakiego rodzaju ostrza używasz. Zasadniczo wszystkie nożyczki powinny być serwisowane co najmniej raz w roku, ale należy pamiętać o tym, kto ostrzy nożyczki. Do ostrzenia ostrzy wypukłych potrzebne jest specjalne przeszkolenie i specjalistyczny sprzęt.

Warto również pamiętać, że nożyczki powinny być odpowiednio konserwowane poprzez czyszczenie i oliwienie ich regularnie, jak również zapewnienie, że są one napięte prawidłowo.

Jakie nożyczki fryzjerskie najlepiej kupić?

Nasze profesjonalne nożyczki fryzjerskie zostały zaprojektowane tak, aby dać Ci najlepsze doświadczenie w strzyżeniu, niezależnie od poziomu zaawansowania - od nożyczek dla studentów, po najwyższej klasy nożyczki fryzjerskie z japońskiej stali.

Jeśli szukasz kolekcji nożyczek Jaguar, nasze bestsellery (które są pożądane przez Nicky Clarke) obejmują nożyczki Jaguar Smart, które są idealne do cięcia plasterków.

Jeśli szukasz nożyczek Tondeo, nasze bestsellery obejmują Spider Shine Classic 5,5 cala nożyczki do precyzyjnych cięć, jak również Victory Offset Nożyczki 5,5 cala featuring ostrze plaster.

Dobre nożyczki są inwestycją i wybór nożyczek, które są odpowiednie dla Ciebie jest bardzo ważny, ponieważ mogą one pomóc odzwierciedlić typ fryzjera, którym jesteś poprzez precyzyjną pracę, którą możesz osiągnąć.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również