img

Zalety ozonoterapii na twarz

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Zalety ozonoterapii twarzy

Pielęgnacja skóry jest obecnie bardzo popularną praktyką. W przypadku twarzy pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna ze względu na delikatność skóry w tym rejonie ciała.

Skóra jest organem, który ma bezpośredni kontakt ze środowiskiem, dlatego dobra pielęgnacja twarzy może zapobiec wszystkiemu, od wczesnego starzenia się po pojawienie się innych problemów dermatologicznych. W skrócie: zadbana skóra jest synonimem zdrowej twarzy.

W dzisiejszych czasach istnieje niezliczona ilość zabiegów na twarz: zakres jest szeroki i rozciąga się od nawilżania i złuszczania do pielęgnacji poważniejszych problemów, takich jak trądzik. Wśród trendów w świecie estetyki ozonoterapia jest zabiegiem, który w ostatnich latach przeżywa wielki rozkwit i popularność ze względu na swoje korzyści zarówno dla twarzy, jak i reszty ciała. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega ten zabieg, jak można go stosować i jakie są jego główne zalety:

Ozonoterapia i metody jej stosowania

Ozonoterapia to zabieg medyczny, który ma na celu nasycenie organizmu tlenem. W skrócie polega na aktywacji komórek skóry za pomocą cząsteczek ozonu, które są aplikowane za pomocą wyładowań elektrycznych różnymi metodami.

Ozon jest utleniaczem, więc zabiegi zawierają zwykle 10% ozonu i 90% tlenu. Chociaż zależy to od zabiegu, ozon jest zwykle wytwarzany z ozonatora. Jednak kabiny mogą być również wykorzystywane do stymulacji komórek organizmu. Podobnie jednym ze sposobów zastosowania ozonu jest wstrzykiwanie go bezpośrednio do organizmu. W skrócie, ozon stosuje się bezpośrednio na skórę poprzez zastrzyki, kremy, wodę ozonowaną, a nawet dopochwowo i dootrzewnowo (dotyczy to stosowania ozonoterapii w celach innych niż pielęgnacja twarzy). Zaleca się stosowanie zabiegu po oczyszczeniu twarzy, aby zagwarantować lepszy efekt.

Z drugiej strony, zarówno dawka, którą należy zastosować, jak i liczba wymaganych sesji będą zależały od rezultatów poszukiwanych przez pacjenta, a także od zaleceń specjalisty stosującego zabieg. Niektórzy eksperci zalecają jednak trzy do pięciu miesięcznych sesji.

Ozonoterapia jest zabiegiem, który charakteryzuje się brakiem większych skutków ubocznych. Istnieje jednak minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. W tym sensie ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą w tej dziedzinie.

Zalety ozonoterapii

Ozon pomaga w ogólnej regeneracji skóry. W tym sensie ozonoterapia jest skuteczna w leczeniu skaz na twarzy, oparzeń, blizn, opryszczki, a nawet pomaga zmniejszyć stan zapalny skóry po depilacji. Efekt oczyszczający i odmładzający jest więc jedną z głównych zalet tego zabiegu, gdyż po jego zastosowaniu skóra jest bardziej dotleniona dzięki eliminacji martwych komórek.

Z drugiej strony, jedną z głównych zalet stosowania ozonu jest to, że jest on bakteriobójczy, czyli atakuje i eliminuje wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się na skórze. Ozonoterapia wpływa również korzystnie na układ krążenia. Podobnie komórki kolagenu i elastyny są stymulowane po zastosowaniu, co daje długotrwałe korzyści w postaci nawilżenia i regeneracji skóry. W każdym razie, główną zaletą tego zabiegu jest to, że otrzymujesz niezliczoną ilość korzyści i minimalne skutki uboczne w porównaniu z innymi zabiegami estetycznymi, które mogą być bardziej ścierne lub mogą rozwijać skutki uboczne szkodliwe dla zdrowia.

Jeśli masz centrum urody, nie wahaj się włączyć tego typu zabiegów wykonywanych przez profesjonalistów. W ten sposób wzmocnisz swoją propozycję wartości, zróżnicujesz zakres usług i w ten sposób możesz przyciągnąć innych klientów.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również