img

Dobieramy meble fryzjerskie

Salony fryzjerskie są elementem naszej codzienności już od bardzo dawna. Co jakiś czas odwiedzamy je wszyscy, chociaż oczywiście najczęściej robią to panie. Średnio raz na trzy tygodnie wybierają się one tam na poprawki swojej fryzury. Usługi fryzjerskie nie należą do najtańszych i w ostatnim czasie ich cena rosła jeszcze bardziej, ale równocześnie poprawia się też komfort, na jaki możemy liczyć za nasze pieniądze.

Jak zapewnić komfort w salonie fryzjerskim?

Komfortu możemy poszukiwać w elementach wyposażenia salonu, przede wszystkim w takich jego elementach, jak w myjce do włosów i oczywiście w fotelu. W fotelu się siedzi w czasie wykonywania wszystkich usług fryzjerskich, więc jego rola jest oczywista, ale na ogólny komfort wpływ mają tutaj także szafki, z których fryzjer będzie korzystał do przechowywania akcesoriów fryzjerskich. Coraz częściej fryzjerzy pomagają sobie specjalnymi szafkami na kółkach, co jeszcze bardziej wszystkim odpowiada, ponieważ znosi to konieczność ciągłego chodzenia wokół klienta w celu wzięcia i odłożenia rzeczy.

Wygląd salonów cały czas się zmienia i jest to zmiana pozytywna. W niektórych poczujemy się tak, jakbyśmy wchodzili do czyjegoś dobrze urządzonego salonu. Najlepsze salony są na dzisiaj tak przyjemne i przytulne, że po prostu chce się w nich spędzać czas i kiedy przychodzi pora ich opuszczenia, wcale nam do tego nie spieszno.

Studio fryzjerskie

Poczekalnia do salonu fryzjerskiego

Dobry salon powinien dbać też o klienta, który w danym czasie jest daleko od nożyczek. Taki klient powinien wejść do salonu i od razu zauważyć, gdzie jest recepcja, przy której dowie się wszystkiego o usłudze i ewentualnie się na nią zapisze. Do tego dochodzi jakieś przyjemne miejsce do poczekania na swoją kolej. Sofa lub fotel, stolik z gazetami, może telewizor.

Sam fotel fryzjerski powinien dzisiaj posiadać możliwe szerokie możliwości regulacji tak, by dało się na nim rozsiąść w sposób wygodny i mieć dobrą pozycje w czasie strzyżenia. Taki fotel pozwala też wygodnie podejść do myjni. Równie ważne jest jednak otoczenie fotela. Ściany w salonie fryzjerskim nie powinny być puste i jakieś ładne dekoracje są tutaj jak najbardziej wskazane.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również