img

Meble do salonu fryzjerskiego

Wśród rzeczy istotnych w salonach fryzjerskich są również podnóżki. Najczęściej wykonywane są z metalu, a mocuje się je albo do ściany, albo po prostu umieszcza na podłodze. Podnóżek to podnóżek, czyli sposób na podparcie nóg i ustawienie ich w anatomicznie wygodny sposób. Kiedy już klient będzie wygodnie usadowiony i podstawowy sprzęt będzie w salonie zapewniony, trzeba będzie się zastanowić nad zorganizowaniem strefy mycia.

Czym w salonie jest strefa mycia?

Dobrze przygotowana strefa mycia ma istotne znaczenie dla wszystkich kolejnych zabiegów fryzjerskich, ponieważ mycie stanowi właściwe przygotowanie do nich. Strefa mycia może mieć różny charakter. Popularne są rozwiązania wolnostojące z jednym lub dwoma fotelami dla klientów. Wymagają one jednak dość sporo miejsca, więc często stosuje się także myjnie kompaktowe z siedziskiem.

Nasz wybór powinien być zależny przede wszystkim od ilości miejsca, jaką dysponujemy. Warto zastanowić się tylko nad dodatkami, które mogą poprawić komfort klienta, takimi jak regulowany podnóżek, port USB dla urządzeń przenośnych czy specjalny masażer. Każda taka opcja typu „coś więcej” jest zawsze doceniana przez klienta. W salonach celujących w najbardziej wymagających klientów jest to już dzisiaj standard.

Myjka fryzjerska

Ściany i oświetlenie

Elementem wyposażenia jest też opakowanie całości, czyli kolor ścian, dekoracje i odpowiednie oświetlenie pomieszczeń. Jeśli nasz salon niej jest za duży, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z bardzo jasnych kolorów na ścianach, które będą powodowały optyczne powiększenie przestrzeni poprzez odbijanie światła. Wszelkiego rodzaju kolory ciemne mogą nam się wydawać bardziej eleganckie i stylowe, ale powodują odwrotny efekt, czy zmniejszają pomieszczenie, przez co sprawdzają się dobrze tylko tam, gdzie mamy dużo miejsca do wykorzystania.

Jeśli chcemy wykreować wnętrze nowoczesne, powinniśmy stawiać raczej na chodne odcienie barw. Z kolei odcienie ciepłe łatwiej jest odpowiednio wpisać w miejsce, które będą promować wyciszenie się, spokój i relaks.

Oświetlenie salonu powinno być dualistyczne, czyli ogólne światło rozproszone równomiernie dostępne w cały salonie powinno się uzupełniać punktami światła dla miejsc roboczych.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również