img

Co to jest i dlaczego potrzebujesz oprogramowania do salonu kosmetycznego?

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Co to jest i dlaczego potrzebujesz ...

W dzisiejszych czasach głównym problemem salonów kosmetycznych jest złe zarządzanie. Utrzymywanie klientów w stanie oczekiwania przez długi czas, nieznajomość przepływu gotówki w firmie i posiadanie niechlujnej inwentaryzacji to główne przyczyny niepowodzeń w tej dziedzinie.

Dzięki rozwojowi technologii powstały narzędzia informatyczne, które mogą zautomatyzować kluczowe zadania w Twoim salonie, a upraszczając te czynności generujesz wolny czas, który możesz skupić na najważniejszej rzeczy - swoich klientach. Narzędzia te pozwalają na kontrolowanie swojego biznesu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu oraz umożliwiają zdalne przechowywanie informacji na bezpiecznych serwerach. Ta funkcjonalność jest znana jako przechowywanie w chmurze a większość oprogramowania, które ją wykorzystuje, działa w ramach metodologii biznesowej SaaS (Software as a Service).

Firmy SaaS pracują poprzez miesięczne płatności za korzystanie z oprogramowania, co pozwala na utrzymanie platformy aktualizowanej przy niskich kosztach dla klienta i zapewnienie doskonałej obsługi na bieżąco. Oto kilka innych zalet, które mogą Cię zainteresować.

Zalety korzystania z oprogramowania do zarządzania centrum urody

 • Informacje o Twoich klientach są bezpieczne, ponieważ wszystko ma kopię zapasową w chmurze.
 • Masz dostęp do swojej firmy z dowolnego miejsca i możesz sprawdzić, co się dzieje w czasie rzeczywistym.
 • Twoi klienci będą mogli znaleźć Cię w mediach cyfrowych, na portalach społecznościowych lub na Twojej stronie internetowej.
 • Wszystkie przychody i wydatki są aktualizowane automatycznie.
 • Nie musisz zatrudniać nowych pracowników, ponieważ oprogramowanie jest łatwe w użyciu.
 • Pozwala na zwiększenie produktywności poprzez wykorzystanie wolnego czasu na usprawnienie procesów w salonie.
 • Oprogramowanie SaaS ma podstawową przewagę nad każdym innym oprogramowaniem, ma automatyczne i bezpłatne aktualizacje stale.

Wszystko to tylko niektóre z najważniejszych zalet, istnieje wiele innych, które można skonsultować w tym artykule: Zalety oprogramowania w chmurze do zarządzania firmą.

Funkcjonalności oprogramowania dla salonów kosmetycznych

Oprogramowanie do zarządzania to kompletne narzędzia, które przyczyniają się do integralnego rozwoju Twojej firmy, poniżej wyjaśnimy, w jaki sposób Twój salon piękności skorzysta z każdej z funkcjonalności tego narzędzia:

 • Planowanie wizyt online

W dzisiejszych czasach znacznie łatwiej jest dokonać rezerwacji z aplikacji lub strony internetowej niż przez telefon, ponieważ ludzie spędzają większość czasu surfując po internecie. Dlatego specjalistyczne oprogramowanie dla salonów kosmetycznych będzie idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć brakujących terminów, a tym samym wygenerować więcej rezerwacji i ostatecznie przychodów.

Będziesz mógł również generować przypomnienia i koordynować harmonogram swojego personelu i sprzętu automatycznie. Aplikacja ta generuje doskonałe doświadczenie użytkownika, które przekłada się na zadowolenie Twoich klientów. Duży plus, ponieważ najlepszym sposobem na zwiększenie bazy klientów jest dobre skierowania i rekomendacje od obecnych klientów. To tylko niektóre z zalet posiadania systemu planowania online: Jeśli chcesz poznać więcej zalet, możesz odwiedzić następujący artykuł: Zalety oferowania systemu planowania online dla swoich klientów.

 • Raporty z zarządzania

Aby utrzymać swój biznes rośnie ważne jest, aby mieć odpowiednie dane w odpowiednim czasie. Oprogramowanie może zrobić automatyczne raporty do obserwacji rozwoju salonu kosmetycznego w odniesieniu do najbardziej pożądanych usług i najbardziej żądanych godzin przez klientów. Z tych raportów można podjąć strategiczne decyzje o uruchomieniu kampanii promocyjnych, biorąc pod uwagę najlepsze dni i usługi, które są trendy w tym czasie. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie przychodów w sposób efektywny i inteligentny.

 • Kontrola zapasów

Salony kosmetyczne mają ogromną ilość zabiegów, a każdy z nich wykorzystuje różne rodzaje produktów. Jest prawie niemożliwe, aby kontrolować wykorzystanie produktów bez posiadania dobrego oprogramowania do zarządzania, które automatyzuje to zadanie. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć marnotrawstwa i zawsze będziesz w stanie zaplanować uzupełnianie zapasów, aby uniknąć zatrzymania działalności. W poniższym artykule można zobaczyć kilka wskazówek, aby zarządzać zapasami w inteligentny sposób: Inwentaryzacja online.

 • Kontrola gotówki

Bardzo ważne jest, aby Twój salon kosmetyczny utrzymywał dodatni przepływ gotówki, aby uniknąć wpadnięcia w niebezpieczne sytuacje z finansowego punktu widzenia, w tym samym sensie często wykonywanie bilansu gotówkowego może być skomplikowane i generować wiele błędów. Korzystając z oprogramowania w swojej firmie, wszystkie przychody i wydatki są rejestrowane na koncie i możesz je sprawdzić w czasie rzeczywistym, kiedy tylko chcesz. Możesz zaplanować zakupy i płatności dla swojego salonu, nie martwiąc się o przepływ gotówki. Posiadanie dobrej kontroli gotówki jest kluczem do zwiększyć swoją rentowność.

 • Email marketing

Stworzyłeś już bazę danych e-mail i zastanawiasz się, co z nią zrobić. Oprogramowanie pozwala na wysyłanie maili łańcuszkowych z promocjami, aby zachęcić Twoją bazę klientów do zamawiania nowych zabiegów. Możesz również prowadzić kampanie z wartościowymi treściami, które budują zaufanie i zwiększają prawdopodobieństwo polecenia. Aby dowiedzieć się więcej o funkcjach tego potężnego narzędzia polecam przeczytać ten artykuł, w którym wyjaśniamy jak tworzyć skuteczne kampanie mailowe: email marketing.

 • Prowizje

Oprogramowanie może zautomatyzować wypłatę prowizji dla specjalistów pracujących w ramach tej metodologii. Będziesz więc miał swoich pracowników zadowolonych z efektywności swojego biznesu, a jednocześnie nie będziesz już musiał się martwić o śledzenie usług wykonanych przez każdego profesjonalistę w Twoim salonie kosmetycznym.

 • Spersonalizowana aplikacja

Jeśli chcesz nadać swojemu salonowi kosmetycznemu bardziej ekskluzywny charakter, możesz skorzystać z oprogramowania, które pozwala na stworzenie spersonalizowanej aplikacji, dzięki której Twoi klienci będą mogli pobrać ją na swoje telefony komórkowe i zaplanować wizyty w Twoim salonie. Będziesz miał bezpośrednią komunikację ze swoimi klientami i wygenerujesz unikalne doświadczenie w swojej dziedzinie.

 • Spersonalizowane karty

Ta funkcja jest ważna, aby zachować zapis postępów twoich klientów podczas leczenia, każdy szczegół może być złożony i uwzględniony podczas każdej sesji. Wielu klientów używa go do prowadzenia dokumentacji fotograficznej lub dołączania wszelkich testów, które są istotne dla ich leczenia.

Podsumowanie

Oprogramowanie salonu kosmetycznego rozwiąże prawie wszystkie problemy, przez które przechodzi salon kosmetyczny, od planowania wizyt po lojalność klientów. Zwiększysz swoje zyski w sposób bezpośredni dzięki kontroli zapasów, wdrażaniu raportów, kontroli gotówki i kampaniom marketingowym e-mail. Zwiększysz również zyski w sposób pośredni, oferując rezerwacje online i wykorzystując wolny czas generowany przez oprogramowanie do rozwijania swojego biznesu.

Jeśli chciałbyś otrzymać demo oprogramowania na żywo, zapraszam do kliknięcia w poniższy link: free demo.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również