img

Ile kosztuje założenie salonu stylizacji paznokci w Wielkiej Brytanii?

Wielu manicurzystów rozważających rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej stara się dowiedzieć, ile kosztuje otwarcie salonu pielęgnacji paznokci - i kończy się to prawdziwą frustracją, ponieważ wydaje się, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jest po prostu zbyt wiele zmiennych do rozważenia - na przykład: czy kupujesz istniejącą firmę, która wymaga renowacji, czy zakładasz wszystko od podstaw? Jaka jest lokalizacja? Ile stacji zamierzasz mieć? Czy masz już jakiś sprzęt, czy musisz kupić wszystko - od środków do dezynfekcji narzędzi do chusteczek higienicznych? Czy będą Państwo świadczyć usługi ręczne wybiórczo, czy też w Państwa menu znajdzie się również pedicure? Koszty założenia salonu pielęgnacji paznokci mogą się tak bardzo różnić, że bez znajomości własnych warunków nie można udzielić kategorycznej odpowiedzi.

Ale nie ma powodu do obaw - zespół Versum jest tutaj, aby pomóc Ci oszacować, ile potrzebujesz, aby otworzyć salon paznokci w Twojej sytuacji. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Co więcej, jeśli dopiero rozważasz otwarcie własnego salonu pielęgnacji paznokci, zachęcamy Cię do przeczytania naszego szczegółowego przewodnika na temat tego, jak w 10 krokach rozpocząć własny biznes związany z paznokciami!

Wskazówka: Jeśli chodzi o planowanie budżetu, przydatny szablon może być prawdziwym "gamechangerem". Jeśli chcesz przygotować swój własny solidny biznesplan, skorzystaj z naszej listy kontrolnej!

Koszty otwarcia salonu pielęgnacji paznokci

Są to początkowe, jednorazowe koszty, absolutnie niezbędne do założenia biznesu związanego z paznokciami.

Licencje

Ile kosztuje rozpoczęcie działalności w salonie pielęgnacji paznokci z prawnego punktu widzenia? W Wielkiej Brytanii zasady przyznawania licencji mogą się nieco różnić w zależności od rady, której podlegasz. W większości przypadków, aby móc świadczyć usługi związane z paznokciami, należy uzyskać licencję Massage and special treatment premises licence. Dokładny koszt licencji zależy od rady w obszarze, w którym znajduje się Twoja firma i wynosi od około £250 do £450. Ponadto, co roku musisz przedłużać licencję (więcej o tym później). Władze licencyjne będą musiały sprawdzić, czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje oraz, w stosownych przypadkach, czy Twój lokal jest odpowiedni. W razie wątpliwości wystarczy zwrócić się do odpowiednich władz w Twojej okolicy - są one po to, aby Cię pokierować.

Kwestia licencji nie kończy się na tym. Pamiętaj, że potrzebujesz licencji również na inne rzeczy (takie jak odtwarzanie muzyki). Jednak nie wszystkie z nich wiążą się z opłatami - ponownie, sprawdź u władz lokalnych, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie zasady obowiązują w Twojej okolicy.

Ubezpieczenie

Aby rozpocząć działalność w salonie stylizacji paznokci, konieczne jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności publicznej, ubezpieczenia od odpowiedzialności za leczenie oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pracodawcy (konieczność w przypadku zatrudniania pracowników). Ponadto, dobrze jest posiadać ubezpieczenie budynków gospodarczych, ubezpieczenie sprzętu i ubezpieczenie zapasów - aby uzyskać więcej szczegółów, sprawdź nasze wskazówki na temat wyboru ubezpieczenia dla biznesu paznokci w Wielkiej Brytanii. Również w tym przypadku koszty będą się drastycznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, zakres usług, przewidywany obrót i tak dalej. Dla małych firm ceny zaczynają się od około 250 funtów rocznie za najbardziej podstawowe ubezpieczenie - to, ile dokładnie będziesz musiał zapłacić, kiedy zdecydujesz się otworzyć swój salon paznokci, zależy od tego, jak wiele aspektów będziesz chciał pokryć.

Opłaty prawne i doradcze

Profesjonalna pomoc jest zawsze dobrym pomysłem. Możesz rozważyć uzyskanie porady w kwestiach takich jak przygotowanie umów o pracę i/lub umów najmu, negocjowanie umowy najmu lub przejście przez wszystkie niezbędne licencje i lokale. Takie opłaty są zazwyczaj dość drogie - należy być przygotowanym na zapłacenie co najmniej £150 za godzinę za te usługi (choć często koszt ten zwraca się dziesięciokrotnie).

Fizyczna lokalizacja, ulepszenia i przebudowa budynku

Koszty otwarcia salonu paznokci są w dużej mierze zależne od warunków lokalowych. Jeśli chcą Państwo wynająć lokal, to najprawdopodobniej będą Państwo musieli zapłacić kaucję i kilkumiesięczny czynsz z góry. Można wynająć rozsądnej wielkości powierzchnię za około 20.000 funtów. Zakup podobnej nieruchomości spowoduje znaczny wzrost kosztów, a budowanie od podstaw będzie najdroższą opcją. Następnie należy dodać wszystkie koszty związane z przebudową - jeśli przejmujesz istniejący biznes, remont może być niewielki lub nie będzie konieczny. Jeśli jednak zaczynasz od zera, musisz przygotować co najmniej kolejne 15.000 funtów na niezbędne ulepszenia, wystrój i meble (profesjonalny sprzęt do paznokci nie jest wliczony w cenę).

Wyposażenie salonu

Kiedy zastanawiasz się, ile kosztuje otwarcie salonu pielęgnacji paznokci, musisz wziąć pod uwagę zakres usług, ponieważ biurka do manicure są znacznie tańsze niż krzesła do pedicure. Biurka dla techników paznokci zaczynają się od około 150 funtów, podczas gdy rzadko można znaleźć solidne krzesło do pedicure za mniej niż 1000 funtów (zakładając, że celujesz w nowy sprzęt - używane są zazwyczaj znacznie tańsze). Aby uzyskać więcej szczegółów sprawdź nasz artykuł na temat wyposażenia i mebli salonu paznokci.

Początkowe zaopatrzenie

Nie można rozpocząć działalności bez pierwszej rundy materiałów eksploatacyjnych. Od pilników do paznokci i pęset do wacików i ręczników, liczby te szybko się sumują. To, ile materiałów eksploatacyjnych będzie potrzebnych do otwarcia salonu stylizacji paznokci, zależy od wielkości firmy, ale w najgorszym razie trzeba będzie wydać około 5 000 funtów.

Komputer i system POS

Aby móc akceptować nowoczesne formy płatności, w tym karty kredytowe i debetowe, musisz mieć połączenie z Internetem i system sprzedaży. Musisz także mieć możliwość drukowania paragonów. System POS składa się z ekranu dotykowego (może to być tablet), szuflady na pieniądze, drukarki paragonów, skanera kodów kreskowych i automatu do kart. W zależności od dostawcy i poziomu sprzętu, koszt systemu POS wynosi około £1,000-£1,500 plus plan subskrypcji oprogramowania £30-£120 miesięcznie.

Oprogramowanie dla salonów

W dzisiejszych czasach koszty prowadzenia salonu paznokci mogą być znacznie zmniejszone poprzez inwestowanie w zaawansowane oprogramowanie do zarządzania salonem. Niektóre z nich mogą nawet pracować jako recepcjonista 24/7. Najlepszym z nich dla Twojego salonu paznokci jest Versum, który zapewnia cyfrowe, spersonalizowane zapisy klientów, prostą, ale intuicyjną książkę wizyt, komunikację SMS i e-mail, automatyczne przypomnienia o wizytach, szczegółowe statystyki dotyczące wydajności salonu, rezerwację online i wiele więcej. Versum jest również bardzo przystępne cenowo (plan dla pojedynczego specjalisty kosztuje tylko £25/miesiąc!), a rozpoczęcie darmowego okresu próbnego nie wymaga podpisywania umowy ani podawania danych karty kredytowej. Zdecydowanie powinieneś spróbować i zobaczyć, jaką różnicę to robi!

Operacyjna gotówka

Na koniec - musisz mieć trochę pieniędzy pod ręką. Jak dużo? Aby rozpocząć działalność małego salonu pielęgnacji paznokci, potrzebujesz co najmniej 500 funtów.

Koszty prowadzenia salonu pielęgnacji paznokci

Pytając "ile kosztuje otwarcie salonu stylizacji paznokci", często zapominamy, że sprawa nie kończy się na kosztach początkowych. Jak tylko założysz swój biznes, od razu zaczniesz płacić powtarzające się kary - podczas gdy zyski nie będą przychodzić tak szybko. Dlatego właśnie musisz być przygotowany na:

 • Koszty księgowe
 • Hipotekę i/lub opłaty leasingowe
 • Ubezpieczenie
 • Czynsz
 • Podatki
 • Przedłużenie licencji
 • Abonamenty (np. oprogramowanie)
 • Wydatki na Internet (w tym hosting i domeny)
 • Opłaty za obsługę kart kredytowych
 • Wynagrodzenia i płace
 • Konserwacja i naprawy
 • Materiały eksploatacyjne
 • Media
 • Koszty czyszczenia

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma czegoś takiego jak jednoznaczna odpowiedź na pytanie "ile kosztuje otwarcie salonu pielęgnacji paznokci". Musisz wziąć pod uwagę wiele zmiennych, pomyśl o zakresie usług, które zamierzasz oferować, rodzaj i stan nieruchomości, w której będziesz działać, i tak dalej. Co najmniej, musisz być przygotowany na około 50.000 funtów kosztów początkowych.

Pamiętaj, że niektóre koszty mogą być zmniejszone, lub przynajmniej - odroczone na czas, kiedy będzie rzeczywiście mieć zysk z działalności. Nie musisz zaczynać od szerokiego zakresu usług - zacznij od podstaw i rozwijaj się w miarę upływu czasu, obserwując aktualne trendy i rzeczywiste potrzeby klientów. Nie każdy element wyposażenia czy mebli musi być nowy - można znaleźć używane przedmioty wysokiej jakości, choć wymaga to przeprowadzenia dokładnych badań i posiadania dobrego oka. Wreszcie, wybór oprogramowania, które obejmuje wiele dziedzin, to prawdziwa oszczędność pieniędzy - z Versum nie musisz nawet zatrudniać recepcjonistki. Co więcej, wysyłając automatyczne przypomnienia o wizytach i prowadząc zaawansowane kampanie marketingowe, znacznie poprawisz doświadczenie klientów, a tym samym zwiększysz swoje szanse na szybki rozwój salonu i szybsze osiągnięcie realnych zysków.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

 • Koszty otwarcia salonu pielęgnacji paznokci
  • Licencje
  • Ubezpieczenie
  • Opłaty prawne i konsultingowe
  • Fizyczna lokalizacja, ulepszenia i przebudowa budynku
  • Wyposażenie salonu
  • Materiały eksploatacyjne
  • Komputer i system POS
  • Oprogramowanie dla salonów
  • Środki pieniężne na działalność operacyjną
 • Koszty prowadzenia salonu paznokci
Zapisz się do newslettera Z polityką prywatności możesz zapoznać się tutaj.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również