img

Meble i inne niezbędne wyposażenie w salonie fryzjerskim

Do idealnego salonu fryzjerskiego trzeba zdobyć meble nowoczesne i eleganckie, które powinny też być w przystępnych cenach, ponieważ zbankrutowanie już na starcie to nie najlepsza opcja. Pamiętajmy też, że wyposażenie salonu fryzjerskiego musi być tak skomponowane, by zapewniać wygodę pracy fryzjera.

W praktyce oznacza to miękkie i komfortowe fotele dla klientów, które będą posiadały regulację służącą głównie fryzjerowi. Dołączymy do nich podnóżki, na których wygodnie spoczną stopy klientów. Zanim jednak klient trafi na fotel fryzjerski, będzie musiał chwilę poczekać, więc potrzebna będzie mu wygodna sofa w kąciku-poczekalni.

Myjka fryzjerska

Przed strzyżeniem bardzo często warto jest też wykonać mycie włosów, więc niezbędna staje się komfortowa myjnia odciążająca kręgi szyjne i pozwalająca się wygodnie ułożyć na dostawionym do niej fotelu. Dla całości odbioru salonu wielkie znaczenie będzie miało także zorganizowanie odpowiedniej recepcji, która przywita klientów i zachęci ich do skorzystania z oferty salonu. Zapomnieć nie można ponadto o witrynach, na których umieścimy farby i środki do pielęgnacji włosów. Handel nimi jest dodatkowym źródłem dochodów salonów fryzjerskich.

Oferty salonu fryzjerskiego

Przechodząc do konkretów, warto zająć się myjkami fryzjerskimi. Najprostsze z nich to myjnie kompaktowe, które są niewielkie i muszą zostać częścią konfiguracji, czyli dostawiać do nich trzeba fotele. Pełne myjki profesjonalne posiadają fotel i masę dodatkowych funkcji, w tym m.in. masaż, podnóżki, misy różnej głębokości i wiele innych. Komfort i wygoda klienta nie jest tutaj wcale czynnikiem antagonistycznym dla wyglądu.

Wszystkie elementy takiej myjni są dostosowane do bardzo różnych oczekiwań estetycznych. Misy mogą mieć różną głębokość, ale też różne kolory, by pasowały do reszty wyposażenia salonu. Bardzo łatwo jest je dopasować do całości tym bardziej, że Samol można wyposażyć w jednym miejscu w oparciu o przygotowany dla nas komplet wyposażenia.

Konsoleta fryzjerska

Jeśli chodzi o konsolety, zazwyczaj możemy wybierać między opcjami z jednym lub dwoma stanowiskami. Konsoleta to przede wszystkim lustro i dołączone do niego szafki. Przed nimi spędza się najwięcej czasu, więc powinny być ładne i funkcjonalne. Nie można im jednak zawierzyć bez reszty. Potrzebne są tutaj zwłaszcza dodatkowe lustra ręczne, by klient mógł lepiej obejrzeć efekty pracy fryzjera.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również