img

Jak dbać o swoje naturalne włosy

W Internecie można znaleźć wskazówki, jak dbać o włosy proste lub faliste, ale to nie to samo, co dbanie o włosy naturalne. Włosy naturalne wymagają więcej uwagi i zdecydowanie różnych produktów, których tak naprawdę nie zobaczysz w każdym sklepie spożywczym. Ponieważ są one niezwykle kręcone i gęste, musisz zadbać o to, by kupić odpowiedni produkt i narzędzia do pielęgnacji Twoich naturalnych włosów, tak by przez cały czas pozostawały w doskonałej kondycji. Oto 5 najlepszych porad dla mężczyzn w zakresie pielęgnacji włosów naturalnych.

#1 Nie myj zbyt często włosów szamponem:

Większość szamponów, które zbierasz z półki sklepowej zawiera SLS (sodium lauryl sulfate), który usuwa naturalne olejki z włosów, jeśli szamponujesz je codziennie. Dzięki temu włosy mogą czuć się szorstkie i łamliwe, dlatego szampon nawilżający, taki jak SheaMoisture Intensive Hydration Shampoo, jest lepszym wyborem.

#2 Utrzymuj swoje włosy nawilżone:

Kluczem do dbania o naturalne włosy jest ich nawilżanie bez względu na wszystko, więc nawet jeśli nie myjesz ich codziennie, upewnij się, że odżywiasz je raz dziennie, aby zachować ich nawilżenie i miękkość. Odżywka do włosów Oyin's Juices and Berries jest świetnym rozwiązaniem.

#3 Używaj odpowiednich produktów do stylizacji:

Większość produktów do stylizacji nie nadaje się do naturalnych włosów, ponieważ po prostu układa się je płasko na włosach pełnych tłuszczu. Żel do stylizacji firmy American Crew's Firm Hold może stać się Twoją opcją, ponieważ oswaja sierść i wykorzystuje witaminę B5, która wzmacnia pasma, dzięki czemu Twoje włosy wyglądają na grubsze.

#4 Wybierz odpowiednie narzędzia do stylizacji:

Nie każdy rodzaj włosów powinien być szczotkowany za pomocą prostej szczotki lub grzebienia z szerokimi zębami. Włosy naturalne są bardzo kręcone, co wymaga dokładnego rozczesania i rozplątania, do czego najlepszym rozwiązaniem jest grzebień z drobnymi zębami. Jeżeli chcesz zmienić kształt i styl swoich włosów, sięgnij po szczotkę z twardym włosiem. Jeżeli jednak chcesz po prostu oswoić swoje włosy, szczotka o miękkim włosiu będzie działać idealnie.

#5 Przejdź na fryzurę wymagającą niewielkiej konserwacji:

Jeśli nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu na codzienną pielęgnację włosów, zdecyduj się na cięcie wymagające niewielkiej konserwacji, takie jak cięcie ekipowe lub zwężające się, ponieważ te typy cięć dbają głównie o siebie.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również