img

Jak oferować usługi swojego salonu fryzjerskiego?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. Jak zaoferować usługi swojego ...

Jeśli jesteś nowy w branży fryzjerskiej, lub jeśli jesteś w branży przez jakiś czas, powinieneś wiedzieć, że przyciąganie nowych klientów i zaoszczędzić dobre pieniądze w procesie, bez fumbling przez proces reklamowy, jest koniecznością dla sukcesu. Możesz oferować najlepsze usługi na rynku, a także być geniuszem w dziedzinie księgowości, ale czy wiesz, jak oferować swoje usługi fryzjerskie? Tutaj podpowiemy Ci strategie, jak sprawniej i szybciej docierać ze swoimi usługami.

Pierwszy krok

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby poprawić strategię reklamową fryzjerstwa, jest dostosowanie swoich usług do potrzeb klientów. Aby to zrobić, trzeba je bardzo dobrze poznać. Upewnij się, że znasz profil użytkowników, którzy odwiedzają Cię regularnie lub sporadycznie. Znajomość tych profili pozwoli Ci dostosować strategię reklamową; wysłanie wiadomości do konkretnego profilu jest znacznie łatwiejsze i bardziej skuteczne niż wysłanie wiadomości niekierowanej.

Nigdy nie trać z oczu faktu, że relacja między producentem a jego konsumentami jest zarządzana zgodnie z logiką komunikacji, a celem jest skuteczne dostarczenie komunikatu, aby skutecznie się komunikować.

Gdzie oferować usługi?

W dzisiejszych czasachidealną przestrzenią na reklamę jest niewątpliwie internet. Świadomie korzystaj z sieci społecznościowej i dostosowuj swoje treści, dzięki czemu będziesz mógł dzielić się różnorodnymi i rzetelnymi informacjami. W sieciach społecznościowych mniej znaczy więcej, unikaj powielania swoich treści w każdej z nich, ponieważ po odwiedzeniu jednego z Twoich profili i przejrzeniu treści przez użytkowników, nie stanie się to na Twoim profilu w innej sieci.

To, co zalecamy, to dywersyfikacja wykorzystania sieci i generowanie treści, które pasują do dynamiki każdej z nich. Na przykład wykorzystaj Instagram do zamieszczania zdjęć i krótkich filmików dotyczących Twoich usług, natomiast na stronie biznesowej na Facebooku możesz zaoferować swoim klientom najlepsze oferty lub konkretne ceny produktów. Upewnij się, że bardzo starannie wybierasz sieci, którymi zarządzasz i robisz to zgodnie z profilem klienta.

Stwórz tożsamość

Żyjemy w epoce profili. W dzisiejszych czasach tożsamość odgrywa bardzo ważną rolę we wszystkich dziedzinach, dlatego stwórz ciekawą tożsamość. Ważne jest, abyś miał wyraźną identyfikację wizualną: stwórz logo, użyj określonej palety kolorów, która mówi o Twojej marce, nadaj twarz swojemu salonowi i stwórz go na obraz i podobieństwo swojej grupy docelowej.

Solidny branding Twojego salonu to chyba najskuteczniejszy sposób na generowanie nowych klientów. Nie ma bardziej skutecznego sposobu na pokazanie i zademonstrowanie kim jesteś i co potrafisz.

Jak tworzyć promocje?

Promocje to najbardziej klasyczny i skuteczny sposób na reklamę i promocję swoich usług. Ponieważ są ulubieńcami opinii publicznej, to właśnie one są najbardziej oczekiwane przez klientów, aby dokonać przemyślanych zakupów. Celem jest zaoferowanie specjalnych rozwiązań i usług, których Twój klient zawsze szukał, które generują szczególną więź z Twoim salonem.

Tak jak różnorodne są rodzaje i formy świadczenia usług, nie ma jednej magicznej formuły na promocje. Zatem to, jaką promocję zrobisz, będzie zależało w zasadzie od Twoich usług, ale także od Twoich odbiorców i mediów, które wykorzystasz do reklamy.

Jednak, mimo że nie istnieje konkretna formuła skutecznej promocji, możemy podzielić się z Tobą kilkoma formalnymi wskazówkami dotyczącymi generowania dobrej promocji, niezależnie od tego, jakiego medium używasz do jej przeprowadzenia. Są to:

  • Planuj rygorystycznie: to chyba najważniejszy krok. Planowanie zaczyna się na długo przed ustaleniem celu promocji. Zidentyfikuj, jakie są Twoje najpopularniejsze produkty lub usługi, a gdy już wiesz, czym są, wykorzystaj je w swoich promocjach. Zrób wszystko, aby warunki prowadzenia działalności były odpowiednie dla Twojej promocji, w przeciwnym razie możesz wygenerować niepotrzebne straty.

  • Wyznaczjasny cel: kiedy jesteś pewien, że masz niezbędne zasoby do przeprowadzenia promocji, możesz wykonać najważniejszy ruch: jasno określić cel, który chcesz osiągnąć.

  • Mądrze wybierz medium dla swojej promocji: dostosuj język i identyfikację wizualną promocji do konkretnej grupy odbiorców. Zrób marketing przez internet, za to możesz zapłacić za reklamy na portalach społecznościowych. Nie lekceważ żadnego medium, możesz skorzystać z takich narzędzi jak Whatsapp czy Telegram.

  • Zdefiniuj swoją strategię: dobrze zarządzaj zasobami, które pomogą Ci w realizacji promocji. Definiowanie idealnych komunikatów, projektowanie i tworzenie atrakcyjnych sposobów komunikacji. Solidna strategia to podstawa sukcesu promocji, bo nie ma sensu mieć świetnej produkcji do przekazania, jeśli nie wiadomo, jak sprawdzić, czy jest skuteczna, czy nie. Twoje cele i zadania powinny być inteligentne i realistyczne z namacalnymi i sprawdzalnymi wskaźnikami, które możesz śledzić na wszystkich etapach promocji.

  • Ocena wyników: przeanalizuj liczby po zakończeniu okresu promocji. Sprawdź, czy udało Ci się zrealizować cele wyznaczone przez promocję i jak skuteczna była Twoja strategia. Ważne jest również określenie wpływu promocji na integralność Twojego biznesu, ponieważ skuteczne promocje zazwyczaj generują dodatnie saldo w nowych klientach.

Na koniec pamiętaj, że aby Twoje promocje były skuteczne dla Ciebie i Twoich klientów, powinny odzwierciedlać Twój własny salon i sposób pracy. Nie zapominaj o dostosowaniu nagród do zróżnicowanego profilu swojej klienteli, kierując je do każdego konkretnego typu. Twoja promocja powinna docelowo mieć na celu podniesienie wartości Twoich usług, lub uczynienie Twojego salonu znacznie bardziej prestiżowym.

Powinieneś zwrócić uwagę na otoczenie, które powstaje wokół Twoich promocji, to one zazwyczaj tworzą nieskończone nowe możliwości ekspansji Twojego biznesu. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że chodzi o nagrodzenie publiczności, która pozostała wierna Twojemu salonowi, a nie tylko o akcję rabatową.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również