img

Czym jest Biomagnetyzm i jak działa?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. Co to jest i jak działa?

Co to jest Biomagnetyzm?

Biomagnetyzm lub terapia magnetyczna to rodzaj terapii stworzony przez meksykańskiego lekarza Isaaca Goiza Durána. Jest to rodzaj terapii komplementarnej wskazanej do leczenia różnych patologii, od łagodzenia objawów zwykłego przeziębienia czy bólu głowy po uwalnianie pacjenta od nowotworów i innych poważniejszych schorzeń.

Teoretycznie biomagnetyczna terapia stwierdza, że możliwe jest wyeliminowanie przyczyn danej choroby poprzez nałożenie magnesów na różne obszary ciała. Jej twórca, dr Goiz Durán, wychodzi od teoretycznych podstaw, że brak równowagi w pH ludzkiego organizmu jest przyczyną większości chorób; dlatego też korygując tę nierównowagę, można by pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Dlatego dr Goiz Durán proponuje ustawienie magnesu w punkcie nierównowagi i innego magnesu w punkcie o przeciwnej polaryzacji, aby osiągnąć tę równowagę poprzez tzw. "parę biomagnetyczną".

Krótko mówiąc, biomagnetyzm koryguje alternację jonową i odzyskuje równowagę naszego organizmu.

Jak działa biomagnetyzm?

Aby zastosować ten rodzaj terapii, magnesy przykłada się do różnych obszarów ciała, tak jakby się je prześwietlało. Po rozpoznaniu narządów i tkanek, które są dotknięte chorobą, specjalista przykłada do tych punktów zestaw magnesów przez okres czasu, który waha się od 10 do 30 minut, w zależności od każdej osoby. Terapia może trwać do jednej godziny i szacuje się, że średnio pięć terapii jest potrzebnych, aby zobaczyć pozytywne rezultaty.

Ogólnie rzecz biorąc, biomagnetyzm działa na około 300 punktów rozmieszczonych w całym ciele.

Badania nad biomagnetyzmem

Propozycja dr Goiza Durána pojawiła się w 1988 roku, kiedy leczył pacjenta z wirusem HIV. Meksykański lekarz odkrył "parę biomagnetyczną" śledząc za pomocą ujemnie naładowanego magnesu na stopach pacjenta to, co działo się w jego narządach; wykonując ten zabieg stwierdził skrócenie prawej połowy ciała, a gdy doszedł do punktu grasicy, wyczuł, że za pomocą magnesu o przeciwnym ładunku może zneutralizować ładunki w innym punkcie ciała, gdzie uzyskał zrównanie kończyn dolnych.

Biomagnetyzm to w skrócie terapia alternatywna, która polega na określeniu etiopatogenezy chorób wywołanych przez wirusy, bakterie, grzyby i pasożyty, które są źródłem i przyczyną chorób, a także dysfunkcji gruczołów. Według specjalistów chorobotwórcze mikroorganizmy, które uwięzimy w trakcie naszego życia, a także brak ruchu czy stres, zmieniają i rozregulowują pH naszego organizmu.

Ten rodzaj terapii zyskał w ostatnich latach na popularności. W przypadku niektórych krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Chile, Kolumbia, Ekwador i Brazylia, praktyka ta przeżywa rozkwit. Jednak kraje takie jak Peru pozostają w tyle w tej praktyce.

Korzyści wynikające z biomagnetyzmu

Jedną z głównych zalet biomagnetyzmu jest to, że może on leczyć ważne choroby bez skutków ubocznych; nie wymaga stosowania leków, choć nie jest przeciwny ich stosowaniu. Zdaniem ekspertów biomagnetyzm pozwala dotrzeć do etiologii choroby, czyli pozwala określić, jakie są mikroorganizmy chorobotwórcze wywołujące chorobę, podczas gdy medycyna tradycyjna podchodzi do choroby za pomocą objawów.

Terapia ta jest również godna uwagi ze względu na szereg korzyści dla osób, które się jej poddają. Po pierwsze, jest kompatybilny z innymi formami terapii alternatywnej, a nawet może być stosowany jednocześnie z tradycyjnymi zabiegami alopatycznymi. Z drugiej strony biomagnetyzm działa korygująco na zniekształcenia energetyczne obecne w naszym organizmie.

Podobnie w terapii wykazano, że pozytywny biegun pobudza i wzmacnia procesy biologiczne organizmu. W tym sensie jest niezwykle korzystny w przypadku osłabień, naderwań mięśni, złamań kości, zwichnięć i gojenia się ran. Wykazano również, że już od pierwszej lub drugiej sesji pacjent zaczyna zauważać pozytywne zmiany w stanie zdrowia.

Chociaż istnieje wiele kontrowersji dotyczących jej prawdziwej skuteczności, korzyści płynące z tej terapii są coraz mniej kwestionowane, a jej stosowanie towarzyszy innym terapiom w walce ze skomplikowanymi chorobami.

Czy ma zastosowanie do wszystkich rodzajów chorób?

Pomimo swoich zalet biomagnetyzm nie jest zalecany do leczenia kobiet w pierwszych miesiącach ciąży; podobnie nie jest wskazany dla osób z nowotworami, które są poddawane chemioterapii, ponieważ chemioterapia zmienia pole magnetyczne organizmu i nie będzie możliwe postawienie skutecznej diagnozy ani wyśledzenie choroby; zaleca się, aby pacjent z nowotworem otrzymał terapię biomagnetyczną albo przed rozpoczęciem chemioterapii, albo rok po jej zakończeniu. Podobnie, pacjenci z rozrusznikami serca nie mogą mieć magnesów przyłożonych do tego obszaru.

Historie sukcesu

W ostatnich latach pojawiło się kilka udanych przypadków pacjentów, którzy wykorzystali tę terapię jako metodę leczenia niektórych chorób lub dolegliwości. Ze swojej strony specjalista Francisco Mena, z pochodzenia Ekwadorczyk, a obecnie przebywający w Chile, leczył ponad 20 000 pacjentów w tym kraju oraz w innych krajach, takich jak Ekwador, Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Meksyk, a nawet Hiszpania, Niemcy i Szwajcaria. Z jego doświadczenia wynika, że aby zobaczyć efekty, potrzebne są co najmniej trzy trzydziestominutowe terapie i uzupełnienie jej o inny rodzaj terapii tradycyjnej.

Jego wyniki zostały zatwierdzone przez różne uniwersytety i ministerstwa zdrowia publicznego w takich krajach jak Meksyk, Hiszpania, Ekwador i Kuba. Według ostatnich danych ustalono, że biomagnetyzm ma stopień skuteczności na poziomie 70% u pacjentów, którzy go praktykują.

Z drugiej strony hiszpańska strona medicinaparbiomagnetico.com zbiera trochę świadectw. Na przykład 34-letni pacjent został wyleczony z przewlekłego nadżerkowego zapalenia żołądka i przepukliny rozworu przełykowego. Podobnie pacjenci dostrzegli korzyści w leczeniu drobnych dolegliwości, takich jak migreny.

Inne badania wykazały jego skuteczność w takich chorobach jak HIV, łuszczyca, choroba Parkinsona, Alzheimera, niepłodność, a nawet w przypadku dysfunkcji gruczołów, m.in. braku libido, dysleksji, nadciśnienia, zaburzenia erekcji, jąkania. Jednak skuteczność tej terapii będzie zależała od różnych czynników każdego pacjenta, takich jak wiek, stan odżywienia i czas ewolucji choroby.

W skrócie, najważniejsze jest zwrócenie uwagi na to, że biomagnetyzm jest rodzajem terapii alternatywnej i że pomimo jego korzyści i widocznej skuteczności, ważne jest, aby uzupełnić go o inne zabiegi medycyny tradycyjnej, aby zagwarantować ostateczną poprawę pacjenta i lepszą ewolucję. Jeśli masz ośrodek zdrowia, warto ocenić włączenie tej terapii do swojej oferty, ponieważ może ona przynieść znaczne korzyści dla Twojej propozycji wartości.

Powiązane artykuły:

1. Czym jest internetowa agenda medyczna i jak z niej korzystać

2. 10 najbardziej pożądanych specjalności w centrum medycznym

3) Jak przeprowadzić wywiad lekarski? Przykłady

4. Korzyści z dziennika internetowego w sektorze zdrowia

5. Jak otworzyć gabinet lekarski i błyskawicznie zdobyć pacjentów?

6. Wszystko o receptach

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również