img

Jak zachęcić mężczyzn do odwiedzenia Twojego salonu?

Klientela sektora hair & beauty zmienia się i rozwija równie dynamicznie jak salony i specjaliści w nich pracujący. W dzisiejszych czasach świat profesjonalnej pielęgnacji zdrowia i urody jest otwarty nie tylko dla kobiet, coraz więcej mężczyzn przekonuje się do niego. W jaki sposób dotrzeć z przekazem do mężczyzn, aby zachęcić ich do odwiedzenia Twojego lokalu?

Szukając sposobów na zwiększenie męskiej części klienteli, należy przede wszystkim dobrze przemyśleć specyfikę tej grupy docelowej. Czy próba komunikowania się z mężczyznami w taki sam sposób jak w przypadku kobiet jest uzasadniona i rozsądna? Oczywiście, że nie!

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

Nie jest żadną rewelacją, że kobiety i mężczyźni mają diametralnie różną naturę - zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Dlatego też niezaprzeczalnym faktem jest to, że ich potrzeby i preferencje w zakresie fryzjerstwa i urody są również odmienne.

Z tego powodu, aby przekonać mężczyzn do regularnych wizyt w Twoim salonie, musisz odpowiednio dostosować swoje usługi i portfolio produktów, ale także w odpowiedni sposób się z nimi komunikować. Zanim jednak zrobisz cokolwiek innego, powinnaś skierować swoje wysiłki na to, aby dać im znać o swoim istnieniu i zachęcić ich do zarezerwowania pierwszej wizyty.

Jak to zrobić?

Ambasadorzy marki

Jeśli masz szczęście posiadać solidną grupę zadowolonych klientek, korzystnie jest skorzystać z ich wsparcia i wykorzystać je do polecania Twojego salonu ich męskim przyjaciołom i członkom rodziny.

Jak to zrobić? Przypominając im, że zawsze, gdy myślą o zapewnieniu ukierunkowanej opieki swoim partnerom, ojcom i braciom, powinni pomyśleć o Twoim salonie. Przy prowadzeniu tego typu kampanii bardzo pomocne są narzędzia Versum, które ułatwiają wysyłanie wiadomości i dają pewność, że trafiają one dokładnie do tych osób, do których mają dotrzeć.

Kluczowe znaczenie w tego typu działaniach ma niewątpliwie treść wysyłanych wiadomości. Aby skutecznie zachęcić swoje klientki do wejścia w rolę ambasadora marki, warto wymyślić odpowiednią nagrodę za ich zaangażowanie. Może to być atrakcyjny rabat na świadczone przez Ciebie usługi lub dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, które są dodawane po zakończeniu wizyty na podstawie rekomendacji.

Niewątpliwa siła Internetu

Doskonałym sposobem na promocję produktów i usług przeznaczonych dla mężczyzn jest wykorzystanie strony internetowej oraz portali społecznościowych. Możliwości są nieograniczone.

Możesz umieścić informację o specjalnej ofercie dla mężczyzn, którzy zarezerwują pierwszą wizytę, promocje w postaci zniżek na Dzień Ojca czy Ogólnopolski Dzień Chłopaka lub opublikować zdjęcia przed i po, aby uświadomić wzrokowcom, jak bardzo mogą poprawić swój wygląd dzięki wizycie w Twoim salonie fryzjersko-kosmetycznym.

Przechowywanie w kartotekach klientów zdjęć przedstawiających pozytywne zmiany w ich wizerunku, niewątpliwie pomoże również wzmocnić lojalność mężczyzn odwiedzających Twój salon i zachęci ich do ponawiania wizyt.

Dzięki narzędziom dostępnym w oprogramowaniu do zarządzania salonem Versum, pozyskiwanie nowych klientów i przygotowywanie spersonalizowanej komunikacji jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Możliwości związane z tworzeniem kreatywnych i skutecznych - dzięki trafnemu dopasowaniu do wybranej grupy docelowej - kampanii promocyjnych czekają na odkrycie.

Jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

  • Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus
  • Ambasadorzy marki
  • Niekwestionowana siła Internetu
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również