img

Na co zwracać uwagę kupując fotel fryzjerski?

Wybierając dobry fotel fryzjerski do salonu trzeba zwracać uwagę na pewne szczegóły, które mogą decydować o tym czy codzienne użytkowanie będzie przyjemne.

POMPY (podnośniki):

Pompa hydrauliczna – fryzjer może regulować fotel podczas pracy bez schodzenia klienta z niego. Gdy fryzjer będzie naciskał nogą na uchwyt klient podnosi się do góry, jeśli przytrzymuje w dół fotel będzie się obniżać. Najczęściej zamontowany jest tam obrotowy hamulec, który uniemożliwi poruszanie się na boki.

Pompa gazowa – klient musi zejść z fotela, by można było go podnieść. Pompy takie montowane są między innymi w większości foteli biurowych. Są one nieprofesjonalne i szybko będą się zużywać. Nie są więc polecane. Jeśli fotel codziennie ma być zniżany i podwyższany to najlepszym rozwiązaniem będzie propozycja pompy hydraulicznej, która zawsze dobrze się sprawdzi. dzięki niej praca fryzjera będzie dużo łatwiejsza i nie będzie związane z dużym wysiłkiem ustawienie odpowiedniej wysokości fotela do pracy przy konkretnym kliencie.

BAZY (podstawy):

baza pięcioramienna (pięcionóg) – może ona być zakończona plastikowymi albo też chromowanymi kółkami albo też stopkami czarnymi albo chromowanymi. Baza występować może jako okrągła w formie dysku albo też kwadratowa. Jeśli fotel ma być często przesuwany lepsze będą kółka, ponieważ powierzchnia podłogi nie będzie do przemieszczenia.

Stopki są bardziej stabilne, jeśli fotel ma stać w jednym miejscu i nie trzeba będzie go często przenosić. Dzięki stopkom można mieć pewność, że fotel nie będzie się przemieszczał w trakcie pracy. Poza tym, jeśli coś się zdarzy i będzie trzeba fotel odsunąć albo też przysunąć to zawsze można go również podnosić.

Parametry fotela fryzjerskiego

Jeśli chodzi o bardziej masywne fotele proponujemy szukanie bazy okrągłej albo też kwadratowej. Dzięki stabilnej podstawie mogą one utrzymywać ciężkie fotele, nie będzie to powodować chwiania. Jednym z ich mankamentów będzie to, że na wszelkich chromowanych podstawach mocno widoczne będą wszelkie zarysowania i niestety po kilku latach nie będą one ładnie wyglądać. Warto więc do fotela dokupić podnóżki, wtedy nie będzie widać żadnych zarysowań na fotelu.

OBICIE (skaje):

Obicie fotela musi mieć formę zmywalną, w przeciwnym wypadku mogą pozostać zabrudzenia. Gdy decydujemy się na jasny skaj ważne, byśmy zaopatrzyli się również w folie osłonne na oparcie, dzięki którym przez wiele lat kolory będą jasne.

PODŁOKIETNIKI:

Fotel może mieć różnorodnie wykonywane podłokietniki, mogą być chromowane, drewniane, plastikowe czy też mieć nakładkę tapicerowaną. Najpopularniejszym modelem są chromowane podłokietniki, ponieważ prezentują się elegancko. Mają jednak pewną wadę a mianowicie są zimne i dlatego właśnie po dłuższym okresie czasu klient nie będzie już czuł się komfortowo. W przypadku gdy przychodzą kobiety z bransoletkami mogą one porysować taki podłokietnik. Podłokietniki drewniane są komfortowe dla klienta i mogą pasować praktycznie do każdego fotela. Natomiast, jeśli chodzi o plastik może jest on komfortowy, ale dość szybko się niszczy i niestety po dłuższym czasie nie będzie dobrze wyglądał.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również