img

Jak wybrać szczotkę do włosów

Jedną z najlepszych części o byciu fryzjerem jest to, jak wiele nowych osób poznaje się każdego dnia.

Ale wraz z tym pojawia się całe spektrum typów włosów! Od delikatnych i prostych włosów po te z dużymi i pięknymi lokami, musisz być przygotowana na wszystko - dlatego też, posiadanie odpowiednich szczotek do opatrywania włosów jest niezbędne!

Jak wybrać szczotkę do włosów

Przy wyborze szczotki do włosów należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Ostatecznie, najlepsza szczotka do nadawania włosom objętości prawdopodobnie nie będzie taka sama jak najlepsza szczotka do wygładzania prostych włosów.

Zanim więc wybierzesz ten sam typ szczotki dla każdej klientki, rozważ...

  • Rodzaj włosów - czy są grube i kręcone, czy delikatne, ale długie? Jaka szczotka pomoże Ci najlepiej zarządzać ich włosami?
  • Stan włosów - czy mają one bardzo zniszczone lub łamliwe włosy? Być może będziesz musiała użyć delikatnej szczotki, aby chronić je przed łamaniem.
  • Stylizacja włosów - czy Twoja klientka chce mieć gładkie i proste włosy? A może woleliby je, gdybyś nadała im jakąś teksturę i ruch? Jeżeli mają naturalne loki, czy Twoja szczotka będzie je podkreślać?
  • Rozmiar szczotki - szczególnie jeśli chodzi o szczotki beczkowe, różne rozmiary mogą mieć duży wpływ na rezultaty.

Zanim zaczniesz stosować szczotkę do włosów, pamiętaj, jaki wpływ na nią ma materiał, rodzaj wsuwek i kształt szczotki.

Typy szczotek do włosów Każdy zestaw fryzjerski potrzebuje...

Dobry wybór różnych szczotek do włosów sprawi, że Twoja praca będzie o wiele łatwiejsza. Wybraliśmy więc pięć rodzajów szczotek, które naszym zdaniem każdy fryzjer powinien mieć w swoim zestawie...

Szczotka czyszcząca

Najlepsza szczotka do mokrych włosów i usuwania węzłów

Niezależnie od rodzaju włosów, stylu lub klienta, z którym masz do czynienia, każdy fryzjer musi mieć pod ręką dobrą szczotkę do rozczesywania.

Szczotki do rozczesywania są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc delikatnie oswoić wszelkie węzły bez bolesnego szarpania skóry głowy klienta lub powodowania uszkodzeń - szczególnie na mokrych włosach, które są najbardziej podatne na uszkodzenia.

Zwróć uwagę na szczotki z elastycznym włosiem, takie jak Lotus Eco-Friendly Detangling Brush, ponieważ mogą one wyginać się wokół węzłów, nie szarpiąc się przez nie. Szczotka Olivia Garden Ecohair Paddle Detangler Brush posiada dodatkową zaletę w postaci naładowanego jonami włosia, które dodaje jej jeszcze więcej blasku.

Jeśli masz do czynienia z bardzo grubymi lub kręconymi włosami, prawdopodobnie będziesz potrzebować szerszej szczotki do rozczesywania, jak Wetbrush Pro Paddle Detangler.

Szczotka z włosia dzika (Boar Bristle Brush)

Najlepsza szczotka wygładzająca i zapobiegająca pęknięciom

Często mówi się, że szczotki z włosia dzika są tam najlepszym rodzajem szczotki do włosów. Doskonałe dla każdego rodzaju włosów, są na tyle miękkie, że zapobiegają łamaniu się włosów, a jednocześnie rozprowadzają olejki nadające włosom naturalny połysk. W przypadku włosów kręconych, mogą one wygładzać pasma, pomagając jednocześnie usuwać wszelkie pozostałości komórek skóry.

Istnieje wiele różnych rodzajów szczotek do włosów z naturalnym włosiem do wyboru - szczotki łopatkowe, szczotki promieniowe i szczotki do detekcji, by wymienić tylko kilka z nich. Wybierz taką, która łączy w sobie włosie dzika z mocniejszymi nylonowymi wsuwkami, jeśli chcesz pielęgnować włosy grubsze lub kręcone.

Aby uzyskać bardziej wszechstronny efekt, wypróbuj Wetbrush Pro Shine Enhancer lub szczotkę promieniową Head Jog High Shine z serii szczotek do włosów.

Jeśli prowadzisz wegański salon, szczecina z dzika nie wchodzi w grę. Zamiast tego, możesz użyć szczotek z nylonowym włosiem zapobiegającym puszeniu się włosów, jak Denman D80M, które również doskonale nadają się do przedłużania włosów!

Suche szczotki do przedłużania włosów

Najlepsza szczotka do tworzenia objętości

Dla fryzjerów, Twoje ramię naprawdę nie jest kompletne bez Twojej zaufanej szczotki do suszenia włosów w dłoni! Tak, powiedzenie, że okrągłe lub promieniste szczotki są rodzajem szczotki zszywanej to niedopowiedzenie!

Ale czy jesteś pewna, że używasz odpowiedniego typu szczotki do suszenia włosów dla swojego klienta? Jest wiele do wzięcia pod uwagę - rozmiar beczki może mieć duży wpływ na wyniki, jakie osiągniesz, niezależnie od tego, czy chcesz mieć duże loki, miękkie fale czy ciasne fale.

Dla włosów grubych i szorstkich, które wymagają wygładzenia, użyj szczotki termicznej z syntetycznym włosiem, takiej jak Head Jog Heat Retaining Radial Bru sh lub Denman Head Hugger Hot Curl Brush, która ma ceramiczny cylinder w kształcie klepsydry.

W przypadku bardzo cienkich lub zniszczonych włosów, szczotka termiczna może spowodować niepotrzebne uszkodzenia. Drewniana lub plastikowa szczotka, jak Cricket Rad ial Brush, będzie delikatniejsza. Alternatywnie, szczotka Combo Brush Olivia Garden Ecohair posiada miękkie włosie naładowane jonami, które pomaga pielęgnować naskórek włosa.

Szczotka Paddle Brush

Najlepsza szczotka do kręconych włosów i stylizacji włosów grubych

Wiosłowa szczotka do włosów jest jednym z najbardziej wszechstronnych typów szczotek, jakie możesz mieć w swoim zestawie. Możesz jej używać do rozczesywania, wygładzania i układania włosów w gładkie upięcia - choć należy ich unikać, jeżeli tworzysz teksturę, gdyż spłaszczają one wszelkie warstwy.

Szczotka Denman D38 Power Paddle jest jedną z naszych najlepiej sprzedających się szczotek wiosłowych. Może ona delikatnie rozplątać włosy, gdy są mokre lub suche, a ponadto jest idealna do prostowania lub wygładzania włosów.

Szeroka szczotka jest niezbędna, gdy klientka z wyjątkowo grubymi lub kręconymi włosami pojawia się na wizytę. Head Jog Large Paddle Brush doskonale się do tego nadaje. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy w radzeniu sobie z węzłami, użyj zamiast tego grzebienia z szerokimi zębami.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również