img

Jak wybrać meble do salonu fryzjerskiego?

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego warto zadbać o to, by wyróżniać się na tle konkurencji. Jedną z rzeczy, którą wygrywa się dzisiaj wyścig o klienta, są usługi z zakresu agresywnej regeneracji włosów LIFE BOSSTER.

Do korzystania z tego typu zabiegów potrzebne są oczywiście dodatkowe elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego, ale ich producenci są na tyle przewidujący, by oferować nam szeroki zakres estetyczny niezbędnych elementów oraz różne metody ich montowania, na przykład poprzez statyw i wysięgniki.

O tym nie można zapomnieć

Wiele z rzeczy, które będziemy mieć w naszym salonie fryzjerskim, większość z nich, to elementy nastawione na zadowolenie klienta i na świadczenie mu jak najlepszej usługi w sposób bezpośredni. W praktyce jednak niezbędne jest także posiadanie sterylizatorów i nie jest to tylko wymóg stawiany nam przez sanepid. Ich obecność jest absolutnie konieczna ze względu na wymóg czystości wykorzystywanego sprzętu wielorazowego użytku i od tej kwestii uciec się nie da. W poważnym salonie fryzjerskim kwestia odpowiedniego wyposażenia jest absolutnie kluczowa i nie chodzi tylko o to, by to wyposażenie było, ale także o to, by znajdowało się w odpowiedniej kondycji fizycznej.

Prestiżowy salon fryzjerski

Wyposażenie jest tak samo ważne z punktu widzenia klienta. Zawsze będzie on oceniał salon fryzjerski pod kątem tego, jak dobrze jest on wyposażony i jak wiele różnorodnych akcesoriów fryzjer ma pod ręką. W przypadku salonów fryzjerskich pierwsza i ostateczna opinia klienta jest często tożsama i w momencie wejścia do salonu klient już wie, czy pojawi się w nim jeszcze w przyszłości. Właśnie dlatego kwestia wyposażenia salonu fryzjerskiego musi być zapięta na ostatni guzik.

Fotel

Uwaga klientów już na wejściu zazwyczaj skupia się na fotelach fryzjerskich. Po wrażeniu optycznym związanym z ich wyglądem przyjdzie wrażenie czysto praktyczne zależne od tego, czy fotel będzie zbudowany na pompie hydraulicznej czy powietrznej. Chodzi o regulację jego wysokości, która w sposób płynny może się odbywać tylko w przypadku foteli z pompą hydrauliczną.

Nie bez znaczenia jest też podstawa fotela. Stabilność zapewniają tutaj podstawy co najmniej sześciopunktowe ułożone w kwadraty lub dyski. Klasyczna gwiazda nie jest najlepsza. Jeśli chodzi o wspomniany wygląd, oprócz estetyki ważna jest wytrzymałość, by idealnie wyglądający fotel nie zaczął klientów po krótkim czasie odstraszać ze względu na zużycie.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również