img

Meble, w które trzeba zainwestować w salonie fryzjerskim

W branży fryzjerskiej najważniejszym fundamentem sukcesu jest odpowiednio urządzone wnętrze salonu fryzjerskiego. To ono przyciąga klienta do środka, zanim jeszcze będzie miał on możliwość oceniania jakości usługi fryzjerskiej. Ładnemu wnętrzu muszą towarzyszyć dobre kosmetyki i miła obsługa, co łącznie pozwoli go przywiązać do jednego miejsca na lata.

Urządzanie salonu fryzjerskiego zawsze trzeba zaczynać od analizy możliwości oferowanych nam przez przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Jeśli nie planujemy żadnych remontów, bardzo dużym elementem ograniczającym nasze możliwości działania będzie miał układ sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Jeśli zrobimy remont, te elementy będą mogły podlegać przemianom. Im mniejsze wnętrze, tym więcej uwagi trzeba przykładać do dobrego planu.

Akcesoria fryzjerskie

Elementami kluczowymi salonu są naturalnie stanowiska fryzjerskie, myjnie, strefy przechowywania i przygotowywania kosmetyków, recepcja z poczekalnią oraz zaplecze dla pracowników. Stanowiska pracy mogą być bardziej lub mniej specjalistyczne. W dużych salonach warto wydzielić miejsce farbowania od miejsca strzyżenia. Rozkład stanowisk fryzjerskich powinien być dość luxny, by fryzjerzy nie wchodzili sobie na głowę. Jest to też wygodniejsze dla klienta. Konsolety z kolei będą determinowane przez posiadane przez nas wnętrze.

Dodatki fryzjerskie

Optymalne rozwiązanie to konsolety wyspowe, ale potrzeba na nie sporo miejsca. Niezależnie od typu konsolety, będziemy mieli szeroki wybór pod względem stylistycznym. Co powinna mieć konsoleta? Na pewno półki, na pewno gniazdka elektryczne i dodatkowo podnóżek, jeśli nie będzie miał go fotel. Jeśli mamy bardzo mało miejsca, można wybrać konsoletę ograniczona i uzupełnić ją poprzez wózek lub szafkę, które z konsoletą związane nie będą.

Pomocnik fryzjerski

Organizacja pracy fryzjera jest tutaj bardzo ważna. Jeśli nawet konsola jest pełna i teoretycznie nic więcej nie potrzeba, i tak możemy zdecydować się na wózek, który będzie zapewniał posiadanie wszystkiego pod ręką.

Fotel to równie ważna kwestia. Powinien posiadać pompę hydrauliczną, by nie było potrzeby zdejmowania z niego klienta przed odpowiednim ustawieniem wysokości. Podstawą fotela powinna być solidna figura typu kwadrat lub dysk, która jest mniej wygodna w przemieszczaniu od klasycznej gwiazdy, ale za to jest stabilniejsza i bezpieczniejsza. Dobrze jest unikać jasnych obić foteli, ponieważ wszelkie plamy na nich bardzo rzucają się w oczy.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również