img

Odpowiednie meble fryzjerskie do Twojego salonu

Zdecydowana większość foteli oraz myjni fryzjerskich posiada gładki skaj. Klasyka w tym zakresie jest jednak powoli wypierana przez rozwiązania bardziej śmiałe takie jak skaje tłoczone. Odpowiednie meble mogą podnieść estetykę wnętrza. Kupując meble do salonu większość osób kieruje się przede wszystkim kolorystyką oraz bryłą mebli. Zdarza się, że klienci będą się również kontaktować ze sklepami przy sprecyzowanych oczekiwaniach nawet co do skaju, jaki będzie dla nich najlepszy.

Polscy producenci wprowadzili skaje tłoczone do swojej oferty. Skaje tłoczone od naszych rodzimych producentów charakteryzują się bardzo wysoka jakością. Można oczekiwać, że są one grubsze od skajów standardowych, jakość będzie odpowiednia nawet dla wymagających użytkowników.

Nie każdy klient może czekać kilka tygodni na odbiór mebli, dlatego niecierpliwi klienci mogą oczekiwać, że znajdzie się takie produkty, które są dostępne od ręki i będą one zadowalającą propozycją. Meble takie będą świetnym rozwiązaniem w takich salonach, gdzie szczególnie zwraca się uwagę na rolę jaką ma wystrój wnętrz. Świetnie skomponują się one z prostym wystrojem, który składa się z jasnych barw. Meble takie są polecane szczególnie do małych salonów, gdzie nie zawsze można w inny sposób podnieść atrakcyjność wnętrz. Salon o małej przestrzeni, gdzie zmieści się tylko sprzęt podstawowy, potrzebuje oczywiście jakiegoś elementu poprawiającego wygląd salonu.

Salon fryzjerski na małej przestrzeni

Wiele osób decyduje się rozpoczynać pracę właśnie w małym salonie, ponieważ budżet jest ograniczony i nie ma szans na stworzenie dużego wnętrza. Szukając oszczędności wybiera się niewielki lokal, który będzie w utrzymaniu tani. Coraz częściej uda się znaleźć salony, gdzie wyłącznie będzie mieli do dyspozycji dwa stanowiska. Szczególnie w centrach miast, gdzie mamy wysokie czynsze przygotowuje się wyłącznie małe wnętrza. Jak więc zaaranżować małe wnętrze, by poprawić ergonomię pracy?

Przestrzeń salonu fryzjerskiego

Przede wszystkim wyborem będą takie meble, które nie będą zajmować dużo miejsca. Obecnie oferta mebli jest bogata, że już nie trzeba decydować się czy ważniejsza będzie ergonomia czy estetyka. Jest szansa na to, by połączyć i jedno i drugie.

Kupując fotel należy zdecydować się na model lekki o prostej konstrukcji. Jeśli kupujemy myjnię można się zdecydować na dwa rozwiązania. Wybieramy albo samą umywalkę na kolumnie albo też rozwiązanie myjni ze zintegrowanym fotelem. Decydując się na myjnię z fotelem należy wygospodarować przestrzeń 120 cm x 60 cm. Warto brać pod uwagę takie opcje, które charakteryzują się odpowiednią ergonomiczną obudową, która będzie się zwężać ku dołowi, dzięki czemu fryzjer ma komfort poruszania się wokoło klienta.

Pomocnik fryzjerski

Oszczędność miejsca można również uzyskać kosztem pomocnika fryzjerskiego. Coraz częściej producenci poszerzają ofertę o pomocniki do zabiegów koloryzacji. Jeśli przestrzeń będzie temu sprzyjać większość kosmetyków trzyma się z dala od stanowiska, takie rozwiązanie w praktyce dobrze się sprawdzi. Również konsole będą w takim niewielkim salonie ograniczone. Trzeba będzie jednak je dobrze zaplanować, by można było komfortowo korzystać z nich i jednocześnie nie zagracić salonu.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również