img

Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Gdy odwiedzamy nowoczesny salon fryzjerski, szybko dostrzegamy, że jego forma nie ma wiele wspólnego z tą, jaka charakteryzuje dawniejsze punkty usługowe o takim charakterze. Przestrzenie, w których świadczone są usługi fryzjerskie starają się zrywać z konwencją, coraz częściej nawiązują przy tym także do innych miejsc.

Klienci orientują się więc w pewnym momencie, że nie przychodzą do fryzjera jedynie po konkretną usługę, ale przede wszystkim po to, aby się zrelaksować, porozmawiać, a nawet… wypić w spokoju kawę. Już choćby dlatego od salonu fryzjerskiego oczekuje się, że będzie urządzony praktycznie, funkcjonalnie i w taki sposób, aby klient mógł liczyć zarówno na niezbędny mu komfort, jak i wygodę. Zaaranżowanie takiego miejsca może wydawać się trudne, już kilka rad sprawi jednak, że łatwiej będzie się nam z nim uporać.

Funkcjonalny rozkład salonu

Pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować, jest dokonanie czytelnego podziału salonu na strefy, w których klient będzie poddawany konkretnym działaniom. Nie wolno zatem zapomnieć nie tylko o strefie fryzjerskiej i strefie mycia, ale również o recepcji, poczekalni i zapleczu pracowniczym.

Salon fryzjerski

Jeszcze przed pierwszymi pracami związanymi z wyposażeniem wnętrza wskazane jest też zorientowanie się, w jaki sposób rozlokowana jest instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. Na szczególną uwagę należy zwrócić w odniesieniu do tej przestrzeni, w której znaleźć się ma poczekalnia i recepcja. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby oba elementy łączyły się ze sobą.

Recepcja fryzjerska

Kluczowe znaczenie ma ich odpowiednie ulokowanie, to bowiem właśnie recepcja ma być tym, co klient zobaczy w pierwszej kolejności. Tam, gdzie przewidzieliśmy recepcję, powinniśmy zadbać przede wszystkim o funkcjonalną ladę, ta musi przy tym pomieścić nie tylko terminarz, komputer i kasę fiskalną, ale i wszystkie niezbędne nam dokumenty.

Nie można zapominać i o tym, że funkcjonalność musi iść w parze z efektywnością. Recepcja powinna przecież zachęcać klienta do wejścia do salonu i zainteresowania się przygotowaną w nim ofertą. Także stref fryzjerska – ze swoimi fotelami i konsoletami – musi być starannie zaplanowana. Najlepiej zainwestować także w wózek na kółkach. Rozwiązanie tego typu zawsze jest potrzebne pozwalając na opanowanie panującego tu często nieporządku.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również