img

Lada recepcyjna i poczekalnia. Jak umeblować te miejsca?

Recepcja to ważny punkt każdego miejsca również salonu fryzjerskiego. Czasem jej wygląd może zachęcić, czasem natomiast odstraszyć potencjalnego klienta. Warto zadbać między innymi o kupno udanej lady fryzjerskiej. Jak w większości przypadku również i w salonie fryzjerskim kluczowym elementem będzie metraż pomieszczenia oraz budżet jaki będzie do przeznaczenia na kupno.

W niewielkim salonie będzie kłopot, by w tym zakresie nieco poszaleć. Tutaj liczą się przede wszystkim niewielkie wymiary mebla, oraz funkcjonalność. Niektóre strefy recepcyjne są tak przygotowane, że idealna będzie tam lada narożna. Taka lada bez zdobień będzie gwarantował wrażenie porządku i czystości.

W przypadku salonów, gdzie stanowisk jest wiele, obok działa również gabinet kosmetyczny alb SPA recepcja najczęściej będzie organizowana w osobnym pomieszczeniu. Można wtedy zdecydować się na większe gabarytowo i nowoczesne lady recepcyjne. Ciekawie prezentują się takie, które mają nowoczesny i minimalistyczny wygląd, które będą sprawiać, że w takim wnętrzu będzie istnieć poczucie profesjonalności.

Gazetnik w poczekalni – hit czy kit?

W prawie każdej poczekalni znajdziemy również specjalne miejsca, gdzie będzie się znajdować prasa. Czy zakupienie stojaka na czasopisma jest dobrym rozwiązaniem? Stojak na gazety idealnie będzie się sprawdzać, gdy mamy duży metraż. Jeśli musimy liczyć się z każdym metrem kwadratowym podłogi. Zaprezentowane w przegródkach czasopisma od razu będą rzucać się w oczy klienta. Łatwiej będzie wyszukać interesującą prasę. W takim wypadku kupienie gazetnika będzie dobrym rozwiązaniem.

Przytulna poczekalnia u fryzjera

Inaczej to wygląda, gdy salon jest niewielki. W niektórych ledwie będzie się mieścić kanapa i do tego niewielki stolik. Wtedy nie ma sensu zagracać wnętrza dodatkowym zbędny sprzętem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się stolik z półką na gazety, gdzie umieści się czasopisma. Oczywiście klient będzie musiał poświęcić więcej czasu na odnalezienie intersującej gazety, ale nie powinno to być aż tak bardzo uciążliwe. Uda się natomiast zaoszczędzić miejsca we wnętrzu takiej recepcji.

Jaki stolik do poczekalni fryzjerskiej?

Klienci, którzy czekają na swoją kolej powinni mieć do dyspozycji stolik. Będzie można przy nim wygodnie przeglądać dostępne czasopisma i położyć jakieś drobne przedmioty. Wybór kształtu i wielkości stolika zależeć będzie od metrażu pomieszczenia, które jest aranżowane na poczekalnię. Większe salony mają specjalne osobne miejsca na wnętrze. W tych mniejszych poczekalniach najczęściej istnieje połączenie z samym salonem. Jeśli salon nie jest szczególnie duży kupujemy mały prostokątny stolik. Kluczowa sprawa to oczywiście rozwiązanie, które podniesie komfort klienta.

Umieszczenie różnych czasopism w poczekalni to obecnie standard. Na blacie stołu nie powinien panować bałagan, a stanie się tak gdy położymy tam zbyt dużo gazet. Jednocześnie klient musi mieć spory wybór materiałów do przejrzenia czy do czytania. Problem taki rozwiąże się przez zakup stolika z półką. Tam powinna się znajdować większość czasopism.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również