img

Jak wybrać sprzęt do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego?

Tak jak mawiał Johann Nepomuk Nestroy – piękno kobiety to piękne piękno ale nietrwałe. Dlatego właśnie kobiety chcąc przedłużyć sobie piękno twarzy włosów czy skóry będzie można wykorzystywać różnorakie zabiegi, które pozwolą nam to uzyskać. Dlatego tak chętnie kobiety odwiedzają salony urody i fryzjera. Właściciele takich miejsc dokładają starań, by to właśnie ich lokale przyciągały na stałe te klientki, które chcą o swój wygląd zadbać.

Wyposażenie salonów

Na wyposażenie składa się wiele elementów charakterystycznych, mocno rzucających się w oczy. Odpowiednie meble, które mają różne elementy decydujące, oprócz tego również takie kwestie jak wyposażenie podręczne a więc ręczniki, pędzle czy grzebienie. Producenci sprzętu co rusz przygotowują jakieś rozwiązania, które mają sprawić, że klienci będą dużo bardziej zadowoleni z tego jak wyglądać będzie dbanie o piękno.

Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać?

Odpowiednio dopasowane meble stanowią podstawą do dobrze przygotowanego stanowiska fryzjerskiego, one decydują o funkcjonalności, komforcie czy estetyce pomieszczenia co jest istotne, ponieważ w tej gałęzi ludzie szczególnie zwracają na to uwagę.

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Fotel fryzjerski to podstawa do każdego salonu. Powinien on spełnić przede wszystkim powierzone mu funkcje. Najważniejsza z nich to wygoda dla siedzącego w nim klienta oraz pracującego fryzjera. Komfort osoby pielęgnowanej jest ważny i decydować o nim mogą między innymi podłokietniki czy wygodne oparcie, które będzie się kończyć w górnej części pleców, chodzi o to by klient miał oparcie a fryzjer komfort pracy.

Zabiegi będą łatwiejsze do realizowania, jeśli chodzi o fotel obrotowy, który będzie łatwy do przesuwania, ale posiada również zabezpieczenie, by nie przesuwał się, gdy tego nie będziemy chcieli.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Jak wybrać najlepszą konsoletę?

Istotny element wyposażenia to także konsoleta. Służyć ma przede wszystkim klientowi do stałej kontroli pracy fryzjera. Otoczenie lustra jest także dobrym miejscem do postawienia tego sprzętu, który obecnie jest wykorzystywany. w skład niego w zależności od zamysłu dostępnego miejsca czy wymogów klientów mogą wchodzić różne elementy. Na pewno istotne będzie lustro, które musi być również dobrze oświetlone, najlepiej naturalnym światłem, które to będzie wspierane przez światło sztuczne.

Jaki wybrać pomocnik fryzjerski?

To bardzo ważne rozwiązanie, by mieć komfortowy organizer, w którym będą się znajdować oczywiście wszystkie potrzebne do fryzjerskiej pracy składniki. Jako pomocnik wykorzystuje się często szafeczkę na kółkach, która składa się z wysuwanych półek albo też szuflad, tak by wszystkie składniki mieć zawsze pod ręką.

Jak urządzić stanowisko do mycia?

takie stanowisko oczywiście musi być w każdym salonie. Tam klienci mają mytą głowę przed dalszymi zabiegami. Na stanowisko składa się fotel z oparciem pod kątem. Ceramiczna czy plastikowa umywalka musi mieć taki kształt, który zapewni komfort mycia głowy dla klienta.

Gdzie umieścić suszarki?

Niekiedy wykorzystuje się specjalistyczne stojące suszarki zakładane na głowę klienta. Ona suszy włosy szybciej, sprawniej jednak nie daje możliwości modelowania, dlatego nadal wykorzystuje się w salonach takie suszarki trzymane w ręku.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również