img

Jak zostać freelancerem w zawodzie fryzjera?

Czy myślałeś kiedyś o pracy na własny rachunek jako fryzjer? W zależności od tego, kim jesteś, myśl o byciu całkowicie samozatrudnionym może wydawać się zniechęcająca lub napełniać Cię ekscytacją!

Jest to jednak bardzo popularna droga, którą podążają fryzjerzy. Według badań przeprowadzonych przez NHBF, ponad połowa osób pracujących w branży fryzjerskiej i barberskiej jest samozatrudniona - 54%!

Od właścicieli salonów po stylistów chcących zrobić kolejny krok, freelance może być wyborem, który przyczyni się do rozwoju ich kariery.

Jak wygląda freelancing? Czy jest on odpowiedni dla Ciebie?

Dla niektórych dzień pracy w salonie to wszystko, czego potrzebują - spotkania ze współpracownikami, zdobywanie doświadczenia i poczucie bezpieczeństwa to ogromne korzyści płynące z bycia zatrudnionym jako fryzjer.

Niektórzy styliści czują jednak, że nadszedł czas, aby rozwinąć własne skrzydła.

Wiedząc, że nadszedł właściwy moment na podjęcie pracy na własny rachunek, możesz osiągnąć sukces. Musisz mieć wiarę we własne umiejętności, aby sprzedać się nowym klientom. Trzeba być przygotowanym na to, że trzeba myśleć jak człowiek biznesu, inwestować w siebie i utrzymywać motywację.

Przejście na freelance lub samozatrudnienie jako fryzjer może otworzyć przed Tobą wiele nowych drzwi. Ale wymaga to również dużo ciężkiej pracy.

Zanim więc rzucisz się w wir nowej, ekscytującej przygody z freelancingiem, najpierw zrób kilka badań. Zapytaj innych freelancerów, jak to jest naprawdę i zastanów się, czy jest to styl życia, którego pragniesz.

Jakie są korzyści z bycia freelancerem lub samozatrudnionym fryzjerem?

Powody przejścia na freelance lub samozatrudnienie są często osobiste dla każdego stylisty lub fryzjera.

Jednak wielu freelancerów decyduje się na samozatrudnienie ze względu na takie korzyści jak...

Elastyczność

Niektórzy freelancerzy czują, że mają większą kontrolę nad swoją równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, ponieważ mogą decydować o swoich godzinach pracy. Osoby posiadające dzieci często uważają, że jest to łatwiejsze do pogodzenia wszystkich ich zobowiązań.

Wolność dla samorozwoju

Czy masz pasję do pewnej niszy fryzjerstwa, ale czujesz, że Twój salon Cię powstrzymuje? Freelancing może dać Ci szansę na podążanie własną ścieżką kariery.

View this post on Instagram Kiedy klient przychodzi i mówi: rób co chcesz ???? Czy to nie jest Twoja ulubiona prośba? Wolność tworzenia bez ograniczeń ❤️ Oszałamiające rezultaty @laurenhillhair, złota bogini ✨ A post shared by Salons Direct (@salonsdirect) on Nov 11, 2020 at 12:01am PST

Przekształcenie hobby w karierę

Niektórzy doświadczeni pracownicy salonów mają już na boku kilka możliwości pracy na zasadzie freelancingu. Przejście na pełne samozatrudnienie pozwala w pełni je wykorzystać.

Niezależność

Osoby pracujące w sieciach salonów muszą czasem stosować się do określonych stylów i programów szkoleniowych. Przejście na wolny zawód może pozwolić Ci na rozwinięcie swojej kreatywności w kierunku, w którym chcesz.

Obniżone koszty

Dla wielu fryzjerów, ich ostatecznym celem jest posiadanie własnego salonu. Jednakże, przy coraz trudniejszych do opanowania kosztach dla nowych i mniejszych salonów, przejście na freelance może być tańszą alternatywą. Nie ma potrzeby opłacania pracowników, a koszty ogólne są niższe. Może to być nawet dobry sposób na zbudowanie swojej reputacji, zanim zainwestujesz we własny salon.

Czy są jakieś minusy freelancingu?

Przed podjęciem decyzji o przejściu na freelancing, rozważ niektóre z potencjalnych minusów, takich jak...

Praca w pojedynkę

Zazwyczaj fryzjerzy freelancerzy pracują sami, jeśli chodzi o prowadzenie swojego biznesu. Podczas gdy Ty możesz wypełniać swoje dni różnymi klientami z różnych środowisk, odpowiedzialność za powodzenie Twojego biznesu spoczywa tylko na Tobie.

Dodatkowy administrator

Być może spodoba Ci się pomysł uwolnienia swojej kreatywności i odkrycia nowego potencjału jako freelancer! Pamiętaj jednak, że będziesz musiał poświęcić dużo czasu na szczegóły administracyjne - rozliczenia podatkowe, wydatki, budżetowanie, marketing i tak dalej będą wymagały Twojej stałej uwagi.

Powiązane: Budgeting 101: Jak ustawić plan finansowy, który działa

Poleganie na sobie

Twój byt będzie zależał od tego, czy będziesz zarabiać na swoich umiejętnościach fryzjerskich. Jako freelancer, możesz nie być uprawniony do ustawowego zasiłku chorobowego, urlopu lub emerytury pracowniczej. Upewnij się więc, że jesteś przygotowany na presję i odpowiedzialność, pod jaką zaczniesz się stawiać.

Wskazówki, jak odnieść sukces w karierze freelancera...

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, aby przejście na freelance było najlepszym posunięciem dla Twojej kariery fryzjerskiej?

Zdobądź wystarczające doświadczenie

Ważne jest, abyś miała wystarczające doświadczenie przed rozpoczęciem kariery freelancera. Będziesz musiał poradzić sobie z każdym klientem osobiście, bez wsparcia kolegów do upadku z powrotem na. Czy potrafisz pewnie poradzić sobie z każdą prośbą i problemem? Jeśli nie, być może warto najpierw poświęcić trochę więcej czasu na zdobycie doświadczenia.

Zbuduj solidne portfolio pracy

Jeśli chcesz zająć się telewizją, organizacją imprez lub innymi specjalistycznymi dziedzinami, upewnij się, że masz solidne portfolio. Zrób profesjonalne zdjęcia, jeśli możesz, i zbuduj sobie stronę internetową, na której pokażesz swoje doświadczenie i dane kontaktowe.

Wykorzystaj media społecznościowe, aby wyrobić sobie markę

Jeśli chodzi o szukanie nowych klientów dla siebie, media społecznościowe będą prawdopodobnie odgrywać ogromną rolę. Tak wielu klientów wygląda teraz na Instagramie, aby odkryć swoją kolejną fryzurę, więc wykorzystaj to na swoją korzyść. Publikuj jak najwięcej treści, aby pokazać światu, co możesz zrobić.

Upewnij się, że Twoje ceny pracują dla Ciebie

Miej pewność siebie, aby wycenić swoje zabiegi zgodnie z tym, co wiesz, że są one warte. Na początku możesz mieć kilka spokojnych miesięcy, ale nadal ważne jest, aby nie zaniżać cen - nadal musisz zarabiać na życie! Weź pod uwagę swoje koszty, swój czas i doświadczenie, aby zapewnić sobie rentowność.

Powiązane: Co zrobić, gdy masz niewypełnione sloty na wizyty

Znajdź swoją własną niszę, jeśli możesz

Konkurencja jest bardzo duża. Tak więc, czasami dobrym pomysłem jest znalezienie niszy, która jest pasją i na którą jest dobry popyt. Może to być fryzura ślubna, kreatywna koloryzacja lub Twoje oszałamiające techniki balayage. Stań się znana ze swojej specjalności, a zaczniesz przyciągać odpowiednich klientów.

Kontynuuj szkolenia i nawiąż kontakty

Jako fryzjer freelancer, utrzymanie się na szczycie swojej gry jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Upewnij się, że wciąż poświęcasz czas na kontynuowanie nauki, inwestując w szkolenia, jeśli tylko możesz. Znajdź możliwości nawiązywania kontaktów lub uczestniczenia w wydarzeniach, które pozwolą Ci zaistnieć i wykorzystać nadarzające się okazje - na przykład partnerstwa lub kontrakty biznesowe. Jeśli naprawdę masz duże umiejętności i doświadczenie, którym możesz się podzielić, możesz nawet rozważyć zostanie nauczycielem.

Znajdź wsparcie tam, gdzie możesz

Łatwo jest czuć się samotnym, gdy tylko ty budujesz swój biznes. Dlatego ważne jest, abyś znalazł wsparcie, gdzie tylko możesz. Znajdź grupy na Facebooku, gdzie możesz połączyć się z innymi freelancerami i podzielić się radami. Możesz również dołączyć do organizacji, takich jak Stowarzyszenie Fryzjerów Freelance.

Jeśli chcesz się trochę odciążyć, pomyśl o outsourcingu niektórych obszarów, np. zatrudnieniu księgowego lub nawet asystenta. Pamiętaj, aby dać sobie przerwę - łatwo wpaść w pułapkę zbytniego forsowania siebie. To może być ciężka praca, ale nie jest tego warta, jeśli nie czerpiesz przyjemności z całej podróży.

Jeśli szukasz profesjonalnych dostaw włosów dla swojej firmy freelance, zobacz naszą wiodącą ofertę online w Salons Direct dzisiaj

Więcej porad z blogu Salons Direct ...

Znaczenie wyboru odpowiedniego ubezpieczenia dla Twojej firmy Beauty | Mobile vs Salon: Co jest najlepsze dla Ciebie? Salon Stationary Każdy mobilny fryzjer potrzebuje, aby być zorganizowany

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również