img

Jakie meble kupić do salonu fryzjerskiego?

Obecnie na rynku mamy wiele różnych mebli jakie będzie można w salonie fryzjerskim. Mają one ułatwiać pracę fryzjerom i czuwać nad wygodą Klienta. Podczas zakupu warto poświęcić uwagę na dobór mebli również biorąc pod uwagę estetykę i ładne wykonanie. Aby kupić meble, które będą spełniać powyższe warunki można korzystać z pomocy dobrego sklepu internetowego.

Na stronach sklepów można znaleźć propozycje mebli od renomowanych producentów. Wszystko pogrupowane w przemyślanych kategoriach, hurtownia zaoferuje nam pomoc doradcy, którego wiedza specjalistyczna sprawi, że podjęcie decyzji stanie się łatwiejsze. warto przeglądać niezbędne meble zaczynając od podstaw. Przede wszystkim w salonie znajduje się konsolę, myjnię oraz hoker. Nieodzowne podczas pracy okażą się szafki, labory czy wózki oraz pomocniki fryzjerskie.

Fotel

Fotel, w którym klient będzie siedział w czasie zabiegu musi być wygodny a więc wykonany z dobrego materiału specjalnej poliuretanowej wylewki i do tego wygodne podłokietniki. Można także przygotować wygodny podnóżek oraz regulowaną wysokość, którą gwarantować może pompa hydrauliczna albo gazowa. Meble muszą być stabilne, by nie przeszkadzały fryzjerowi w czasie pracy.

Lustro

W parze z fotelem idzie również konsoleta a więc oprawione lustro, w którym klient będzie się mógł przeglądać w czasie zabiegów. Ważne będzie, by całość charakteryzowała się stabilnością i dobrą estetyką. Warto dbać o takie połączenie, które ostatecznie będzie się prezentować udanie i będzie można powiedzieć, że estetyka jest zadowalająca.

Meble i akcesoria fryzjerskie

Hokery

Hoker to taki element, który będzie zapewniać wygodę w czasie zabiegów. To rodzaj taboretu, który nie ma oparcia albo to oparcie jest niskie. Dobry hoker musi posiadać podnośnik regulujący wysokość i do tego gumowe kółka. Można dobrać go pod kątem przygotowanego fotela fryzjerskiego.

Myjnia fryzjerska

W każdym salonie bardzo ważnym elementem będzie również myjnia, która musi być wykonywana z dobrych jakościowo materiałów i musi mieć wymienne siedzisko. Można wybrać myjnię kompaktową z wbudowanym fotelem albo też model, do którego trzeba taki fotel dostawić. Wymagający klient będzie zadowolony na pewno z takiej myjni fryzjerskiej, która poza opcją mycia głowy może także zaoferować nam masaż wibracyjny, co pewnie wielu osobom przypadnie do gustu.

Dodatkowe wyposażenie

Pozostałe elementy jakie będzie można wprowadzić do salonu to wszelkie szafki, labory, wózki albo też pomocniki fryzjerskie oraz witryny na akcesoria, kosmetyki. To sprzęty, które powinny zapewnić wygodny dostęp do przechowywanych rzeczy. Część z takich mebli może być zrobiona na obrotowych kółkach, ponieważ dzięki temu będzie się można łatwiej przemieszczać. Nie można także zapominać o meblowaniu poczekalni albo recepcji, które to są wizytówką naszego salonu. Poczekalnia musi być zaopatrzona w wygodną sofę, fotele a także specjalnie przygotowany stolik na gazety oraz wieszak, na którym będą okrycia klientów. Recepcja musi mieć estetyczny wygląd, chodzi o to, by podkreślała aranżację wnętrza. Niezależnie od tego jakie meble wybierzemy trzeba pamiętać, by nie kierować się tylko estetyką ale również renomą producenta.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również