img

Najważniejsze rzeczy na start salonu fryzjerskiego

Otworzenie salonu fryzjerskiego nie jest specjalnie trudne. Na start potrzebne będzie jednak kilka elementów wyposażenia. Lista ta jest w szczegółach dość długa, ale zajmiemy się tutaj tylko najważniejszymi jej elementami. Jeśli o nich będziemy pamiętać, reszta to już tylko dodatek, który będzie można uzupełnić w trakcie działalności. Postaramy się też powiedzieć kilka słów o tym, gdzie można szukać oszczędności i jak poszukiwać najlepszego sprzętu.

Fotele i myjnie

Na początku trzeba znaleźć lokal, ale jeśli rozmowa schodzi już na wyposażenie, można założyć, że lokal jest. Dla klienta w salonie fryzjerskim najważniejsze będzie to, gdzie usiądzie w czasie ścinania włosów i kreowania fryzury. Konieczna będzie myjnia oraz regulowane fotele fryzjerskie. Regulacja jest po to, by ustawić klienta na odpowiedniej wysokości i by strzygło się go wygodnie.

Lustra

Lustra są niezbędne w każdym salonie fryzjerskim. Jest to element rozpoznawczy salonów fryzjerskich i wyglądają one tym lepiej, im są większe. Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie lustrem po prostu całej ściany i jeśli tylko mamy taką możliwość, najlepiej jest skorzystać z tej opcji. Sprawia to wrażenie największego profesjonalizmu salonu. Klientom się to uniwersalnie podoba.

Otwarcie salonu fryzjerskiego

Inne meble

Nie można zapominać o tym, że kiedy klienci przybędą do naszego salonu, nie zostaną zazwyczaj obsłużeni natychmiast. Jest to niemożliwe. Muszą mieć miejsce, w którym poczekają, a tam musi znajdować się jakiś fotel lub lepiej sofa. Stolik z czasopismami to też bardzo przyjemny dodatek. Nie można zapominać o recepcji. Salon fryzjerski musi mieć wydzieloną chociażby małą recepcję, w której będzie można dowiedzieć siew wszystkiego o usłudze i za nią zapłacić. Jest to ważny element organizacji salonu fryzjerskiego, który znacznie poprawia jego odbiór w oczach klienta.

Akcesoria

Kiedy będziemy już mieli gdzie klienta usadzić i będziemy w stanie go odpowiednio przyjąć, wypadałoby go jeszcze ostrzyc. Potrzebujemy grzebieni, potrzebujemy nożyczek, potrzebujemy suszarek i wielu innych podobnych rzeczy. Najczęściej możemy je po prostu kupić w hurtowi sprzętu fryzjerskiego czyli w tym samym miejscu, gdzie kupiliśmy nasze meble. Na wszystkie drobne rzeczy typu farby do włosów czy lakiery potrzebne będą też oczywiście osobne półki, w które trzeba się koniecznie wyposażyć pamiętając o ich estetyce i ergonomii.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również