img

O jakich meblach pamiętać w salonie fryzjerskim?

Gdy zastanawiamy się nad perfekcyjnym wyposażeniem salonu fryzjerskiego, musimy mieć świadomość tego, że samo jego skompletowanie generuje wcale nie takie małe koszty. Próby ich ograniczania wydają się całkiem naturalnym posunięciem, należy jednak mieć świadomość tego, że bez pewnych rozwiązań salon zwyczajnie nie ma szans na funkcjonowanie we właściwy sposób.

Naszym zadaniem jest zatem przede wszystkim podjęcie odpowiednich decyzji, a w związku z tym – dokonanie trafnego wyboru. Gdybyśmy mieli wskazać tą funkcję wyposażenia fryzjerskiego, która powinna się wysuwać na pierwszy plan, z pewnością byłby to komfort odczuwany przez klientów.

Fotele

Osoby, które są przez nas obsługiwane, muszą siedzieć na maksymalnie wygodnych fotelach, idealna jest przy tym sytuacja, w której są to fotele wyposażone w podłokietniki, a do tego – pokryte materiałem wysokiej jakości, nie tylko wytrzymałym, ale i łatwym w zachowaniu czystości.

Meble fryzjerskie

Podnóżek fryzjerski

Dobrze też zainwestować w fotel wyposażony w podnóżek. Ten nie pełni żadnej funkcji praktycznej, sprawia jednak, że klientowi łatwiej jest się zrelaksować. Dobrze jest też postawić na fotel wyposażony w pompę hydrauliczną lub gazową, ta bowiem pozwoli fryzjerowi na dostosowanie jego aktualnej wysokości do swoich potrzeb. Jeśli chcemy, aby nasz salon sprawiał wrażenie miejsca spójnego, należy też postarać się, aby fotel komponował się z resztą swojego otoczenia. Oczywiście, fotel nie jest jedynym meblem, który należy otoczyć szczególną troską.

Hokery

Gdy nasz salon zyska już pewną renomę, przynajmniej kilku gości będzie czekało na swoją kolej. Trudno oczekiwać od nich, że przez kilkanaście minut będą stać w miejscu nerwowo przestępując z nogi na nogę, warto więc zainwestować w wygodną sofę, na której z powodzeniem zmieści się przynajmniej kilka osób. Wygoda fryzjera również nie pozostaje bez znaczenia zwłaszcza, że często musi on wykonywać swoją pracę w pozycji stojącej. Jeśli chcemy ułatwić mu zadanie, powinniśmy zaopatrzyć się w hoker – wysoki taboret o regulowanej wysokości z nogami zakończonymi kółkami.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również