img

Meble do profesjonalnego salonu fryzjerskiego

Meble fryzjerskie to bardzo szeroki temat, ale jeśli ktoś chce stworzyć profesjonalny salon to koniecznie musi się z nimi nieco bliżej zapoznać. W sklepach znajdziemy całe mnóstwo mebli o najróżniejszych zastosowaniach. Dlatego czasami trzeba z góry ustalić jakie dokładnie usługi chcemy u siebie świadczyć. Oczywiście niektóre z nich są podstawowymi elementami, których nie może zabraknąć nawet w niewielkim salonie.

Fotel

To kluczowy element każdego salonu. Warto więc zacząć od tych kluczowych mebli. Do tego grona będzie można zaliczyć również fotele fryzjerskie, które są potrzebne również przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Mogłoby się wydawać, że nie posiadają one zbyt wielu cech, którymi trzeba się przejmować, ale w rzeczywistości na ich wybór należy poświęcić sporo czasu. W pierwszej kolejności będzie to wygląd. Takie fotele podobnie jak inne meble mogą być przygotowywane w różnych stylach i następnie będzie można je dopasować do zróżnicowanych gustów. Klienci bardzo lubią, gdy salon jest urządzony w konkretnym stylu a znajdujące się tam meble będą tworzyć jedną udaną całość i dobrze się ze sobą komponują.

Obecnie w salonach raczej stawia się na minimalizm, który nakazuje nam, by meble nie były zbyt bogato zdobione i utrzymane w stonowanych kolorach. W sklepach znajdziemy więc przede wszystkim proste fotele, ale jeśli komuś zależy na niestandardowych rozwiązaniach także uda się coś ciekawego znaleźć. Klienci mogą spędzać tam nawet kilka godzin, dlatego trzeba zadbać o to, by warunki były rzeczywiście dobrze zorganizowane. Bardzo istotna jest także możliwość regulowania go na różne sposoby, tak by ustawić go w dogodnej dla siebie pozycji. Bez tego wykonywanie niektórych zabiegów może być praktycznie niemożliwe.

Wybór foteli fryzjerskich

Oprócz zwykłych foteli można także zainteresować się takimi meblami, które mają odmienne zastosowanie. Przykładowo taborety fryzjerskie są znacznie mniejsze oraz niższe. Służą samemu fryzjerowi, który dzięki nim może wykonywać prostsze czynności na siedząco i bez nadmiernego zmęczenia, co będzie związane z pracą przez kilka godzin. Wyposażone są one w kółka, co będzie gwarantować im również odpowiednią mobilność.

Myjnie fryzjerskie

Kolejne istotne element przy wykonywaniu zabiegów w salonie fryzjerskim to myjnia. Będzie ona służyć do mycia włosów klienta. Nie mają skomplikowanej konstrukcji, ale są tak przygotowywane, by przede wszystkim zagwarantować użytkownikowi komfortową pozycję nawet w czasie dłuższego i dokładniejszego mycia. Do samego fotela podłączony będzie kranik z wodą, który służy do mycia włosów. Wszystko jest tak projektowane, by klient miał wygodną pozycję zaś fryzjer komfort pracy.

Konsolety fryzjerskie

Warto także wskazać na konsolety fryzjerskie, które odpowiadają za to, ze w salonie będzie odpowiedni porządek. Są one bardzo praktyczne, pozwalają na trzymanie w jednym miejscu wszystkich kosmetyków oraz akcesoriów z jakich fryzjer będzie w czasie pracy korzystał. Występują w różnych rozmiarach i są dopasowane do oczekiwań użytkownika, dlatego można je wykorzystać w taki sposób, który będzie w danym salonie najlepszy.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również