img

Jak radzić sobie z najczęstszymi bólami i dolegliwościami fryzjerskimi?

Pracowite dni w salonie fryzjerskim mogą być wspaniałe - chyba, że zmagasz się z bólem wynikającym z wykonywanej pracy.

Badania sugerują, że aż 71% fryzjerów cierpi na urazy związane z pracą, począwszy od bólu pleców i stóp, aż po bolesny zespół cieśni nadgarstka, który czasami może wymagać operacji.

Ale, co możesz z tym zrobić? Dla większości fryzjerów, nowa kariera po prostu nie wchodzi w grę, zwłaszcza gdy jest to Twoja pasja i źródło dochodu.

Czy fryzjerstwo jest ciężkie dla Twojego ciała?

Fryzjerstwo ma wiele zalet, ale jednym z głównych minusów jest wpływ, jaki może mieć na Twoje ciało.

Możesz o tym nie myśleć, ale fryzjerstwo jest naprawdę bardzo ryzykowne, jeśli chodzi o urazy. Praca w pozycji stojącej przez cały dzień, wykonywanie powtarzających się ruchów i często niewielka ilość czasu na zrobienie sobie przerwy - fryzjerstwo może być naprawdę ciężkie dla organizmu.

Niektóre z najczęstszych dolegliwości bólowych występujących u fryzjerów to:

  • Repetitive Strain Injury Carpal Tunnel Syndrome Uwięzione nerwy Zapalenie ścięgien Żylaki Posturalne zmęczenie

Jeśli dodamy do tego stres związany z zajętym miejscem pracy, opuszczone lunche i często duże ilości kofeiny, aby utrzymać Cię w ruchu, dzień pracy fryzjera może sprawić, że poczujesz się wyczerpana!

Jeśli więc zaczniesz odczuwać jakieś bóle, ważne jest, abyś spróbowała zająć się nimi od razu, aby nie przerodziły się w nic poważniejszego.

Czy doświadczasz któregoś z tych powszechnych bólów fryzjerskich?

Czy któryś z tych bólów brzmi dla Ciebie znajomo? Przyjrzyj się im i zobacz co możesz zrobić, aby je złagodzić...

Zmęczone dłonie i ramiona

Czy Twoje dłonie i ramiona bolą, drętwieją lub mrowią po długim dniu spędzonym na strzyżeniu włosów?

Być może cierpisz na syndrom RSI (Repetitive Strain Injury) lub CTS (Carpal Tunnel Syndrome).

Niestety, charakter pracy fryzjera naraża Cię na wysokie ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka, który powstaje w wyniku ucisku nerwu pośrodkowego. Powtarzający się ruch nożyczek fryzjerskich jest winowajcą w tym przypadku i może naprawdę wpłynąć na Twoją zdolność do wykonywania pracy.

Co możesz z tym zrobić?

Jeśli uważasz, że rozwinęło się u Ciebie CTS, powinieneś zgłosić się do lekarza po poradę, co powinieneś z tym zrobić.

Jeśli obawiasz się, że w przyszłości rozwinie się u Ciebie CTS, możesz zrobić pewne rzeczy, aby zmniejszyć swoje ryzyko.

Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania urazom spowodowanym nadużyciem w pracy fryzjera jest inwestowanie w najlepszej jakości nożyczki fryzjerskie. Musisz znaleźć parę, która jest tak ostra i lekka, jak to tylko możliwe, z płynnym cięciem, aby zmniejszyć nacisk na przedramię. Jeśli mają śrubę napinającą, postaraj się, aby była ona jak najbardziej luźna, a jednocześnie umożliwiała wystarczająco dobrą kontrolę nad nożyczkami.

Powiązane: Przewodnik po nożyczkach fryzjerskich

Odchylone uchwyty lub uchwyty w kształcie żurawia pomagają poprawić postawę, utrzymując ramiona i łokcie prosto i minimalizując ruchy nadgarstka.

Ponadto, daj sobie kilka minut w ciągu dnia na zgięcie rąk i ramion. Kilka ściśnięć piłeczki antystresowej przed rozprostowaniem palców to dobry sposób na rozluźnienie napięcia.

Możesz też wyciągnąć rękę przed siebie z dłońmi skierowanymi do góry. Drugą ręką delikatnie popchnij palce w dół i do siebie, a następnie powtórz to samo z drugą ręką.

Nożyczki fryzjerskie w sklepie

Jeśli regularnie używasz suszarki do włosów w ciągu dnia, sprawdź, czy możesz znaleźć lżejszą, która szybciej wysuszy włosy - im mniej czasu spędzasz trzymając ciężkie narzędzia w powtarzalnych pozycjach, tym lepiej.

Suszarka Elchim 8th Sense Run Lily Rose Edition nie tylko wygląda stylowo, ale waży zaledwie 400 g i zapewnia skrócony czas suszenia. Waga jest również specjalnie wyważona dla fryzjerów, dzięki czemu ręka pozostaje bardziej zrelaksowana, co może również pomóc w zapobieganiu rozwojowi zespołu cieśni nadgarstka.

Powiązane: Najlepsze lekkie suszarki do włosów dla Twojego salonu

Fryzjerski ból pleców

Jeśli doświadczasz bólu pleców jako fryzjer, z pewnością nie jesteś sam!

Ból w górnej części pleców i między łopatkami to częsta dolegliwość wśród fryzjerów. Jest on zazwyczaj wynikiem całodziennego stania na nogach i konieczności trzymania rąk w tej samej pozycji przez długi czas.

Co możesz z tym zrobić?

Ból pleców to poważny problem, na który trzeba cierpieć. Dlatego, nawet jeśli jesteś fryzjerem, nie traktuj tego jako części pracy. Jeśli ból się nasila, zgłoś się do lekarza lub kręgarza.

Istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec bólowi pleców jako fryzjer. Po pierwsze, postaraj się mieć przy swoim stanowisku regulowany stołek salonowy. Siadanie może pomóc zmniejszyć nacisk na dolną część pleców, a ustawienie się na bardziej komfortowej wysokości może zmniejszyć obciążenie ramion i szyi.

Stołek do strzyżenia Lotus Havana

Ważne jest również, aby utrzymać plecy tak silne, jak to tylko możliwe. Uprawianie pilatesu może zapewnić Ci ochronę przed bólem w przyszłości. Jeśli jednak masz już problemy z plecami, upewnij się, że poinformujesz o tym instruktora przed rozpoczęciem nowych ćwiczeń.

Bolące stopy

Kolejnym objawem całodziennego przebywania na nogach są oczywiście bolące stopy.

Ból stóp jest niewygodny, ale może też prowadzić do innych problemów. Jeśli nie możesz prawidłowo stać na nogach, prawdopodobnie wykształcisz złą postawę, co doprowadzi do dalszego bólu pleców i problemów ze stawami.

Co możesz z tym zrobić?

Po pierwsze, sprawdź buty, które nosisz do salonu. Może Ci się wydawać, że wizerunek jest ważny dla fryzjera, ale nie poświęcaj swojego zdrowia w imię butów, które wyglądają dobrze, ale nie zapewniają odpowiedniego wsparcia. Dodanie do butów wkładek ortopedycznych również może pomóc, podobnie jak staranie się o równomierne rozłożenie ciężaru ciała na obie stopy.

Aby uzyskać jeszcze większą ulgę, rozważ użycie maty podłogowej, takiej jak Hair Tools Anti Fatigue Mat. Im twardsza powierzchnia, na której stoisz, tym bardziej obciążasz swoje stopy, nogi i plecy. Mata fryzjerska zapewni Ci amortyzację, która złagodzi ból stóp i ochroni Twoje plecy.

Spuchnięte nogi i kostki

Innym efektem ubocznym, którego doświadcza wielu fryzjerów, będąc cały dzień na nogach, są opuchnięte nogi i kostki. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej może zmniejszyć krążenie, co prowadzi do gromadzenia się krwi w kończynach dolnych. Z czasem może to doprowadzić do powstania żylaków.

Co możesz z tym zrobić?

Ćwiczenie w celu utrzymania silnego krążenia jest bardzo ważne, gdy jesteś fryzjerką. Nawet szybki spacer po pracy może pomóc w ponownym napompowaniu krwi w Twoim ciele.

Kolejną bardzo pomocną rzeczą są skarpety i rajstopy uciskowe. Te dodać ciągłe ciśnienie do nóg przez cały dzień, zachęcając do krążenia i zmniejszenie obrzęku i minimalizacji żylaków.

W Salons Direct, mamy czas Inteligentne Legging, który jest fantastycznym rozwiązaniem dla fryzjerów cierpiących z powodu bólu nóg. Idealne do noszenia z uniformami salonowymi, łączą one shapewear, odzież kompresyjną i odzież wierzchnią w jeden genialny funkcjonalny produkt.

Dowiedz się więcej o The Intelligent Legging tutaj.

PAMIĘTAJ - jeśli jesteś zaniepokojony jakimkolwiek bólem, którego doświadczasz jako fryzjer, udaj się do swojego lekarza. On może wykluczyć wszelkie inne przyczyny Twoich problemów i udzielić Ci najlepszej możliwej porady.

Szukasz więcej profesjonalnych dostaw do salonu fryzjerskiego? Sklep nasz wiodący zakres online dzisiaj na Salons Direct

Więcej z Salons Direct Blog ...

Uaktualnić swój salon z nowym Elchim 8th Sense RUN suszarka do włosów | Nasze najlepsze profesjonalne grzebienie do cięcia włosów | Znaczenie munduru w salonie - czy jest to konieczne?

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również