img

Farby do włosów fantasy

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Farby do włosów Fantasy Color

Zmiana wyglądu to zawsze okazja, aby olśnić na świątecznych przyjęciach lub rozpocząć rok w inny sposób. Jednym ze sposobów na zmianę wyglądu jest bez wątpienia zmiana fryzury: czy to przez farbowanie, czy przez modną fryzurę.

W ostatnich latach obserwuje się trend stosowania farb do włosów o fantazyjnym kolorze. Ten rodzaj farby do włosów różni się od tradycyjnych farb tym, że krócej utrzymuje się na włosach i nie zawiera amoniaku. Ta cecha w ich składzie pozwala im zapewnić włosom większy blask i świetlistość. Są też doskonałą alternatywą do wypróbowania innego wyglądu i ciągłej zabawy kolorem. Z używania tego typu farby do włosów najbardziej znane są niektóre artystki, takie jak Kate Hudson czy Rihanna. Podobnie Katy Perry była jedną z prekursorek ich wykorzystania.

Kolejnym powodem, dla którego farby do włosów fantasy są tak popularne, jest szeroka paleta kolorów. Jak wspomniano, są to odcienie koloru poza konwencjonalnymi i pozwalają na eksperymentowanie z różnymi wyglądami poprzez zabawę z różnymi gamami kolorów.

Jest jednak kilka uwag, które powinnaś wziąć pod uwagę przed zastosowaniem tych barwników. Poniżej wyjaśniamy ważne aspekty dotyczące trwałości i zastosowania, gamy kolorów, technik farbowania, pielęgnacji i innych:

TRWAŁOŚĆ I ZASTOSOWANIE

Farby do włosów Fantasy charakteryzują się tym, że są półtrwałe. Ta cecha została udoskonalona przez różne marki na rynku. Jednak pomimo tego, że są półtrwałe, należy pamiętać, że fantazyjne kolory stopniowo blakną w miarę mycia włosów.

Klucz tkwi jednak w aplikacji. Ważne jest, aby kosmetyczka, która stosuje ten rodzaj farby do włosów, rozjaśniła wcześniej włosy, stosując odpowiedni poziom rozjaśnienia w zależności od koloru pożądanego przez klienta. Z drugiej strony, sposób jego nakładania będzie decydował o jego trwałości: jeśli zostanie nałożony na mokre włosy, efektem końcowym będzie delikatniejsza koloryzacja. Z kolei jeśli zostanie nałożony na suche włosy, kolor zostanie podkreślony, a co za tym idzie, czas jego trwania będzie dłuższy.

Ważne jest również, aby przy nakładaniu tych barwników korzystać z pomocy profesjonalisty. Jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby włosy zostały rozjaśnione do wymaganego stopnia w zależności od bazowego koloru włosów i pożądanego koloru.

Po podjęciu decyzji o zastosowaniu go na mokre lub suche włosy - w zależności od pożądanego efektu końcowego - można go spłukać letnią wodą, bez użycia jakiegokolwiek produktu - nawet szamponu.

GAMA KOLORÓW I TECHNIKI BARWIENIA

Z innej strony, jedną z zalet tego typu farby do włosów jest jej szeroka gama kolorystyczna. W ofercie znajdują się zarówno chłodne jak i ciepłe kolory: m.in. żółty, niebieski, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, zielony. Podobnie jest z gamami szarości i bieli, a także bardziej pastelowymi odcieniami. Bohaterami są natomiast: róż, aqua green, light blue, magenta, fiolet i turkus.

Przesłanki wyboru koloru lub kolorów do zastosowania nie są bezpośrednio związane z odcieniem skóry, jak w przypadku konwencjonalnych farb do włosów. Choć w zależności od odcienia skóry fantazyjny barwnik może wyróżniać się mniej lub bardziej, to jedną z zalet tego typu barwników jest to, że dzięki swojej uniwersalności nie muszą stosować się do tej reguły.

Z drugiej strony istnieje kilka technik farbowania włosów na tego typu kolory. Amethyst roots natomiast polega na farbowaniu odrostów włosów w sposób zbliżony do kamienia ametystowego. Z kolei technika gombré hair polega na zastosowaniu techniki ombré z kolorem szarym.

Fryzura geode najlepiej sprawdza się na włosach blond lub jasnobrązowych, ponieważ polega na farbowaniu dużego pasma włosów po wewnętrznej stronie, aby imitować kamienie szlachetne. Dla bardziej odważnych idealny będzie styl animal print.

OPIEKA I ŚWIADCZENIA

Jak wspomniano wyżej, należy pamiętać, że kolor łatwo blaknie po kilku praniach. Choć czynnik ten zależy od rodzaju barwnika, to powinieneś wziąć go pod uwagę ze względu na jego trwałość. Aby jednak jak najlepiej wykorzystać kolor włosów, zaleca się mycie włosów zimną lub letnią wodą, ponieważ gorąca woda otwiera łuskę włosa, przez co kolor szybciej blaknie.

Z drugiej strony zaleca się, aby zarówno szampon, jak i odżywka, które mają być stosowane, były wolne od siarczanów i zawierały witaminy A, C i E, ponieważ pomagają one nawilżyć włosy. Brak amoniaku w tym barwniku zapewnia większy połysk i świetlistość, więc jest to czynnik, który należy wziąć pod uwagę.

Krótko mówiąc, farbowanie włosów na fantazyjny kolor to bardzo nowa alternatywa na zmianę wyglądu. Poza tym negatywny wpływ na włosy jest minimalny, a jego trwałość pozwala na dopasowanie różnych stylizacji w zależności od preferencji. Jeśli jesteś właścicielem salonu lub prowadzisz tego typu działalność, nie wahaj się polecić tego typu techniki swoim klientom. Dzięki temu będziesz zgodny z trendami.

Możesz być również zainteresowany:

  1. Farby do włosów dla brunetek
  2. Koloryzacja włosów
  3. Rzeczy, które musisz wiedzieć, aby otworzyć program członkowski
  4. Aplikacja do umawiania wizyt u fryzjera

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również