img

Meble ze skaju w atrakcyjnym salonie fryzjerskim

Gdy analizujemy ofertę producentów foteli oraz myjni fryzjerskich musimy zwrócić uwagę na to, że przy ich produkcji najczęściej stosowanym materiałem jest tak zwany skaj gładki. Okazuje się jednak, że klasyka wcale nie trzyma się mocno i coraz częściej wypierają ją zdecydowanie odważniejsze rozwiązania takie, jak choćby skaje tłoczone.

Wspomnienie o materiale, z jakiego wykonane są meble fryzjerskie, jest zabiegiem celowym, warto mieć bowiem na uwadze to, że te, które są dobrane we właściwy sposób, są też w stanie podnieść wrażenia estetyczne. Gdy zastanawiamy się nad ich zakupem, zwykle analizujemy przede wszystkim ich kolorystykę i bryłę.

Materiał i jakość wykonania

Klienci coraz częściej zwracają jednak uwagę na fakturę materiału, okazuje się przy tym, że mają sprecyzowane oczekiwania również w tym zakresie. Często poszukują właśnie fotelu o skaju tłoczonym i zwracają uwagę na to, że nadaje on meblom oczekiwanego przez nich prestiżowego charakteru. Polscy producenci mebli fryzjerskich są dobrze znani ze swojej elastyczności, nie powinno więc być dla nas zaskoczeniem to, że zdecydowana większość z nich wprowadziła już do swojej oferty skaje tłoczone.

Wyposażenie salonu

Co więcej, mamy do czynienia z rozwiązaniami, dla których charakterystyczna jest bardzo wysoka jakość. Są one zdecydowanie grubsze niż skaje standardowe, co wpływa korzystnie na stopień ich wytrzymałości. Oczywiście, nietypowe zlecenia zawsze wymagają czasu, jeśli więc klient go nie ma, najlepszym rozwiązaniem wydaje się w jego przypadku wspomniany już skaj tłoczony przypominający skórę krokodyla.

Meble niestandardowe

Tego typu rozwiązanie nie tylko jest zazwyczaj dostępne od ręki, ale również odznacza się przystępną ceną, co dla wielu kupujących ma kluczowe znaczenie i jest postrzegane jako atut o szczególnym znaczeniu. Meble tego typu są nieco droższe niż rozwiązania standardowe, warto więc inwestować w nie przede wszystkim wówczas, gdy w naszym salonie stawiamy właśnie na wyjątkowo atrakcyjny wystrój wnętrz.

To także doskonałe rozwiązanie w niewielkim salonie, w takim miejscu bowiem nie zawsze mamy możliwość zaakcentowania charakteru wnętrza poprzez odwołanie się do wyrazistych barw. Wiele fryzjerek zwraca uwagę na to, że problemem związanym z otwarciem ich pierwszego salonu jest właśnie ograniczony budżet, jakim dysponują. Wtedy wynajęcie najmniejszego z możliwych lokali wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również