img

Czy znasz te wskazówki jak opanować technikę balayage?

Niegdyś praktycznie niespotykane, obecnie prawie każda klientka, która ma włosy farbowane, prawdopodobnie rozważa balayage.

Balayage pasuje prawie każdemu, dzięki naturalnemu ułożeniu włosów, atrakcyjnym odcieniom i łatwej pielęgnacji. Może być stosowany na każdym kolorze bazowym, niezależnie od tego, czy chcesz rozjaśnić włosy, czy dodać do nich pasemka.

Jednak, mimo że jest to jedna z najpopularniejszych usług koloryzacji, wielu stylistów wciąż zmaga się z doskonaleniem techniki balayage.

Więc, czym dokładnie jest balayage?

Wracając do podstaw, przyjrzyjmy się jeszcze raz, czym właściwie jest balayage.

Przede wszystkim pamiętajmy, że balayage to technika, a nie efekt końcowy. Zamiast używania folii, balayage jest procesem malowania rozjaśniacza na włosach z wolnej ręki, tworząc pasemka, wymiar i głębię, które są spersonalizowane i pięknie wymieszane.

Oznacza to, że balayage może wyglądać inaczej na każdej klientce. Dlatego ważne jest, abyś była pewna, co dokładnie Twoja klientka rozumie pod pojęciem "balayage", kiedy o niego prosi.

Balayage vs ombre, foilyage i babylights ... jaka jest różnica?!

Balayage jest tak uniwersalną techniką, że klientki, a nawet styliści mogą być zdezorientowani ilością różnych wersji tej techniki!

Na przykład, ombre to styl, który może być stworzony przy użyciu techniki balayage. Jest to poziome nakładanie koloru, które stopniowo łączy w sobie kolor odrostów i końcówek.

Być może słyszałaś również o foilyage. Może on wprowadzić trochę zamieszania, ponieważ polega na nałożeniu koloru tak jak w przypadku balayage, ale następnie owinięciu każdej sekcji folią. Możesz go wykonać, jeżeli potrzebujesz dodatkowego uniesienia, albo w przypadku ciemnych włosów, albo jeżeli chcesz maksymalnie uwydatnić swoje pasemka.

Na koniec, często wrzuca się do mieszanki również pasemka babylights. Są one podobne do tradycyjnych pasemek, ale wykonywane są na mniejszych partiach włosów, dzięki czemu są bardziej subtelne, naturalne i łatwe w utrzymaniu - pomyśl o słonecznych włosach w kolorze baby blond.

View this post on Instagram A post shared by DAISY | UK BLONDE EXPERT ???????? (@daisy_goord)

Jakie są techniki balayage?

Istnieje wiele technik balayage, które możesz wypróbować, a doprowadzenie ich do perfekcji może zająć Ci dużo czasu. Najlepsi artyści balayage wiedzą, jak używać każdej z nich, aby stworzyć unikalny poziom jasności i wymiaru dla każdego indywidualnego klienta.

Najpopularniejsze techniki balayage to:

  • V' placement 'W' placement 'Slants' Gradients

Większość kolorystów zaczyna swój balayage na środku sekcji włosów, kierując się ku górze, aby uniknąć zauważalnej linii koloru.

Wiedza o tym, jaki efekt daje każde z tych położeń i kiedy najlepiej je stosować, jest kluczem do doskonalenia techniki koloryzacji.

Poprosiliśmy więc @Daisy_Goord o jej eksperckie wskazówki, jak wykonać balayage jak profesjonalistka!

Cześć Daisy! O co powinnaś zapytać klientkę podczas konsultacji przed wykonaniem balayage?

Moja najważniejsza rada dotycząca konsultacji to poprosić klientkę o przyniesienie zdjęć tego co jej się podoba, a co nie. Wiedza o tym co im się nie podoba jest równie ważna!

Uważam, że posiadanie obrazu tego co chcą osiągnąć bardzo ułatwia mi życie, ponieważ ich wyobrażenie o platynowym blondzie może być zupełnie inne niż to co ja sobie wyobrażam.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące podziału na sekcje i umiejscowienia koloru w balayage?

Pracuj z naturalnym wzorcem wzrostu włosa i wykonuj sekcje zgodnie z nim. Zapytaj swoją klientkę, czy często nosi włosy upięte, czy zmienia przedziałek, czy też zawsze nosi włosy proste? To wszystko są rzeczy, które warto rozważyć przed wykonaniem balayage.

View this post on Instagram A post shared by DAISY | UK BLONDE EXPERT ???????? (@daisy_goord)

Czy masz jakieś rady na temat perfekcyjnego malowania linii włosów i fryzury?

Ponownie, pracuj z naturalną linią włosów. Niektórzy ludzie mają naprawdę głębokie punkty recesji i jeśli to pominiesz, skończą z ciemną plamą po obu stronach ramy twarzy. Jeżeli nie jesteś pewna, zaczesz włosy do tyłu, tak jak w przypadku kucyka i sprawdź, w które punkty musisz trafić.

Jak stworzyć idealny kolor i tonację balayage dla swojej klientki?

Wszystko polega na prawidłowej formule! Tak wiele osób uważa, że jedna formuła pasuje do wszystkich, ale każdy z moich klientów dostaje swój własny koktajl z tonerem. Zastanów się co chcesz osiągnąć; czy chcesz zwalczyć żółć, dodać ciepła, zabić pomarańcz? Czy ich włosy są porowate? Czy chcą mieć popielaty kolor? Jest takoooo wiele rzeczy do rozważenia przed wskoczeniem z tonerem.

Jaki jest Twój ulubiony rozjaśniacz do balayage?

Moim ulubionym rozjaśniaczem jest Wella Blondor i Wella Freelights. Ich konsystencja jest NAJLEPSZA i w ogóle nie spływają!

Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przy balayage i jak go uniknąć?

Tak jak jeden toner nie jest odpowiedni dla wszystkich, tak samo jedna technika nie jest odpowiednia dla wszystkich. Wielu fryzjerów ma swoją strefę komfortu, a my mamy tendencję do trzymania się jej z czystego przyzwyczajenia. Ja nauczyłam się wychodzić poza swoją strefę komfortu i próbować nowych technik.

Mogę być przy jednej klientce i stosować 4 lub 5 różnych technik na jednej głowie (wolna ręka, babylights, foilayage, tip out, teasey lights itp), aby uzyskać jak najlepszy efekt. Najgorsze co możemy zrobić to stać się nieświeżymi i nie dostosowywać kolorów do potrzeb klienta - klienci uwielbiają czuć się wyjątkowo, więc upewnij się, że dajesz im coś innego niż inni styliści.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również