img

Jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim?

Jeśli zakład fryzjerski świadczy usługi stojące na wysokim poziomie, z pewnością nie ma obaw o to, że będzie narzekał na brak klientów. O tym, jak będzie on postrzegany w dużej mierze przesądza personel, który jest w nim zatrudniony, często jednak okazuje się, że nawet fryzjer o największym doświadczeniem ma problem ze świadczeniem usług stojących na wysokim poziomie, jeśli brakuje mu odpowiednich narzędzi oraz sprzętu.

O czym nie wolno zatem zapomnieć w salonie fryzjerskim?

Konsoleta

Gdy zastanawiamy się nad meblami zwykle mamy świadomość tego, jak ważne jest to zagadnienie. Te nie mogą być przypadkowe, warto więc zadbać nie tylko o myjkę i konsoletę z lustrem, ale i o wygodny fotel, w którym swoje miejsce znajdzie klient oraz o podręczne szafki na kosmetyki.

Pomocniki fryzjerskie

W salonie fryzjerskim powinniśmy też wygospodarować miejsce na wózki, na których można będzie umieszczać najważniejsze kosmetyki i akcesoria, a także na kanapy i fotele dla tych klientów, którzy zdecydowali się na skorzystanie z naszych usług, muszą jednak poczekać na zwolnienie się stanowiska.

Akcesoria i kosmetyki fryzjerskie

Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej solidne z mebli stanowią jedynie część niezbędnego wyposażenia w salonie. Praca wymaga również zgromadzenia odpowiednich sprzętów. Podstawą są tu suszarki, warto więc zadbać o te, które mogą pochwalić się naprawdę dużą mocą. Nie wolno też zapominać o ich funkcjach dodatkowych takich, jak choćby jonizacja oraz nadmuch zimnego powietrza.

Akcesoria fryzjerskie

Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w wysokiej jakości maszynki do strzyżenia i lokówko-suszarki oraz w prostownice. Te ostatnie powinny zostać wyposażone w końcówki turmalinowe, ceramiczne albo takie, które są wykonane z połączenia obu materiałów. Są wtedy nie tylko bardziej efektywne, ale i znacznie bezpieczniejsze dla włosów klienta.

Oczywiście, mamy tu do czynienia z niezbędnym minimum, które, wraz z rozwojem salonu, z pewnością okaże się niewystarczające. Warto je więc uzupełnić o suszarkę hełmową, wysokiej jakości lokówkę oraz urządzenie do wykonywania termoloków. Pomocne okażą się też narzędzia takie, jak choćby komplety nożyczek.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również