img

Wenecki blond - modny odcień

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Wenecki blond - modny odcień

Czerwone farby do włosów są najlepszą opcją dla klienta, który szuka uwagi , ponieważ wyglądają dobrze na większości osób niezależnie od odcienia skóry i sprawiają, że wyróżniają się z tłumu. Istnieje jednak jeden rodzaj rudych włosów, który jest jeszcze mniej popularny i sprawi, że Twoje klientki będą wyglądać wyjątkowo: wenecki blond. W tym artykule powiemy Ci, co to jest blond wenecki, jak go zastosować i inne wskazówki i zalecenia.

Czym jest wenecki blond?

Najprościej mówiąc, blond wenecki to kolor włosów, który sprawia wrażenie rudego blondu, ale nie jest ani całkowicie blond, ani miedziany. Znany jest pod różnymi nazwami: blond wenecki, blond truskawkowy, miedź wenecka itp.

Jego historia nie wywodzi się ze współczesnego fryzjerstwa, ten kolor włosów był celem wielu kobiet od setek lat. Jej początków możemy doszukiwać się w średniowiecznej Wenecji, stąd termin, pod którym znamy ją dzisiaj.

W czasach starożytnych, aby uzyskać czerwień wenecką, stosowano barwnik oparty na mieszance szafranu, cytryny i ekspozycji na słońce. Dzięki temu procesowi udało im się nadać włosom jasny rudoblond kolor, którego szukali.

Jest to bardzo trudny do osiągnięcia odcień włosów, dlatego jest tak poszukiwany. Wygląda bardzo naturalnie i pasuje osobom o jasnej karnacji. Może widziałaś kogoś z takim odcieniem włosów i nigdy wcześniej nie zwróciłaś na to uwagi. Może nawet nosi ją jedna z Twoich ulubionych aktorek.

Co mają ze sobą wspólnego Jessica Chastain, Amy Adams i Emma Stone jest to, że mają ten sam kolor włosów. Widać, że te 3 aktorki mają rude blond włosy, co nadaje im niepowtarzalny i rozpoznawalny wygląd.

Różnice między włosami rudymi a weneckimi blond.

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że rude włosy i wenecki blond są takie same, ale istnieją subtelne różnice, które odróżniają jeden od drugiego. Blond wenecki to połączenie jaśniejszego odcienia czerwieni lub miedzi z blond pasemkami, w wyniku czego powstaje jasny czerwonawy blond.

Jak uzyskać wenecki blond krok po kroku

Wenecki blond nie jest kolorem dla każdego i może być bardzo trudny do osiągnięcia, ponieważ trzeba mieć określony odcień włosów. Proces ten może brzmieć prosto, ale jego powodzenie wymaga bardzo szczególnych cech, które przedstawiono poniżej.

Po pierwsze, klientka musi mieć jasne miedziane lub blond włosy. W przypadku, gdy Twoja klientka ma włosy blond, będziesz musiała je zafarbować na bardzo jasną czerwień lub miedź. Od tego momentu procedura jest taka sama dla wszystkich klientów, wystarczy dodać blond pasemka na całej długości włosów, aby wymieszać oba odcienie.

Po procesie koloryzacji ważne jest nawilżenie włosów klientki, aby zapewnić jej jak najlepszy efekt. Pamiętaj, że każdy proces koloryzacji może wysuszyć i uszkodzić włosy.

Klientki zainteresowane tym kolorem włosów powinny wiedzieć, że choć jest on wyjątkowy i będzie je wyróżniał, to jest trudny do noszenia, ponieważ pasuje tylko do niektórych odcieni skóry. Jeśli nie jesteś pewna, czy karnacja Twojej klientki będzie dobrze współgrać z blondem weneckim, najlepiej wykonaj test kolorystyczny i na tej podstawie podejmij decyzję.

Aby utrzymać kolor warto retuszować co dwa-trzy miesiące lub stosować tonery, które wydobywają miedź z włosów.

Teraz już wiesz wszystko o weneckim blondynie! Jesteś gotowy, aby zacząć oferować ten wyjątkowy kolor swoim klientom, którzy szukają innego stylu.

Powiązane artykuły:

  1. Pixie cut: Pochodzenie, styl, jak to zrobić i dbać o niego
  2. Acripie: Technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury imprezowe dla kobiet

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również