img

Zabiegi dla wszystkich rodzajów rzęs

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Zabiegi dla wszystkich rodzajów rzęs

Długie i podkręcone rzęsy to ideał urody współczesnej kobiety. Rzęsy mają kluczowe znaczenie dla podkreślenia spojrzenia, są niekwestionowanymi sprzymierzeńcami dodającymi zmysłowości i blasku kobiecemu makijażowi.

Aby uzyskać upragnione długie i podkręcone rzęsy, przemysł kosmetyczny opracował techniki, które przedstawiamy poniżej.

Farbowanie rzęs

Kobiety o blond lub rozjaśnionych brwiach mogą skorzystać z tego zabiegu. Barwnik jest nakładany bezpośrednio na rzęsy, aby je przyciemnić. Kolor utrzymuje się przez około miesiąc.

Można stosować wiele różnych rodzajów barwników. Powszechnie stosowane są barwniki roślinne, barwniki spożywcze i inne barwniki kosmetyczne. FDA (Food and Drug Administration) nie zatwierdziła jednak stosowania żadnych barwników w okolicy powiek, ponieważ nie wykazano, że są one bezpieczne.

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs to syntetyczne włókna, które są mocowane do naturalnych rzęs za pomocą kleju medycznego. Przedłużane rzęsy mogą być dostępne w różnych rozmiarach, od 6 mm do 18 mm, z kilkoma opcjami szerokości podkręcenia. Przy odpowiednim umiejscowieniu, przedłużanie rzęs może sprawić, że oczy wydadzą się szersze i bardziej uniesione. Przy odpowiedniej pielęgnacji przedłużanie rzęs może trwać do sześciu tygodni, zanim zostanie całkowicie usunięte.

Przedłużanie rzęs samo w sobie nie niszczy rzęs; uszkodzenia, jeśli się pojawiają, są wynikiem niewłaściwej aplikacji lub tego, że technik lub kosmetyczka nie wybrali odpowiedniego rodzaju rzęs. Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do tego problemu: stosowanie przedłużeń zbyt ciężkich dla naturalnych rzęs spowoduje ich przedwczesne wypadanie, a także pocieranie oczu spowoduje natychmiastowe złamanie. Jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić, dlatego ważne jest, aby starać się być jak najdelikatniejszym dla oczu.

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy są niezbędne, aby oczy się wyróżniały. Nie ma lepszego sposobu, aby kobieta wyglądała piękniej i bardziej promiennie, niż sztuczne rzęsy.

Na rynku można znaleźć pełne rzęsy, które sięgają od kanalika łzowego do zewnętrznego kącika oka, są dostępne w wielu stylach i kolorach oraz w różnych cenach. Na drugim końcu spektrum znajdują się pojedyncze rzęsy, które są nakładane obok siebie aż do uzyskania pożądanego efektu.

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs nie jest niczym nowym w świecie urody. Jest to zabieg, który powoduje półtrwałe podkręcenie rzęs poprzez owinięcie włosków wokół cylindrycznego pręcika. Przedłużanie rzęs jest zalecane dla kobiet o długich rzęsach, ponieważ proces ten ma tendencję do nieznacznego skracania ich długości, co pozwala uzyskać piękny skręt. Są one również zalecane dla osób o szeroko otwartych oczach. Jest to bardzo podobne do trwałej ondulacji włosów.

Jak wykonuje się trwałą ondulację rzęs?

Najpierw rzęsy są pokrywane specjalnym klejem i owijane wokół mini wałeczków z pianki. To utrzymuje je w pozycji wygiętej, którą chcesz osiągnąć. Następnie za pomocą małej szczoteczki nakłada się na rzęsy roztwór utrwalający lub krem. Następnie kosmetyczka przykrywa rzęsy znajdujące się w cylindrze folią plastikową i pozostawia mieszaninę chemiczną na około piętnaście do dwudziestu minut. Po zadziałaniu trwałych środków chemicznych stosuje się roztwór neutralizujący. Nałóż kolejną folię, odczekaj kilka minut i gotowe: podkręcone rzęsy w 45 minut.

Podnoszenie rzęs

Podczas gdy trwała podkręca rzęsy, lifting "unosi" je od nasady. Wykorzystuje się w nim ten sam roztwór chemiczny, co w przypadku trwałej ondulacji, ale do liftingu używa się silikonowego urządzenia w kształcie wybrzuszenia zamiast cylindrycznego pręta. Otwiera to oczy i sprawia, że rzęsy wyglądają na dłuższe, bez konieczności ich przedłużania! Lifting trwa tyle samo czasu co trwała ondulacja i powinien trwać od 6 do 8 tygodni, po czym zabieg należy powtórzyć.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również