img

Designerski salon fryzjerski

Salon fryzjerski to określona usługa, ale też cała jej otoczka budująca przyjemność korzystania z usługi. Jego wystrój powinien być dopasowany do osobowości właściciela salonu i opowiadać o jakości oraz charakterze usług. Klienci tego oczekują i nie będą zainteresowani korzystaniem z salonu fryzjerskiego, który będzie poprawny i przez to nudny.

Do fryzjera idziemy po metamorfozę, a tę najlepiej doznaje się w pracowniach designerskich. Niezależnie od wszystkiego, fotel fryzjerski powinien być miejscem relaksowania się, do którego chce się wracać.

aranżacja salonu fryzjerskiego

Jeśli mamy wyraźną wizję salonu fryzjerskiego lub po prostu dobrze czujemy się w określonych wnętrzach, nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie zaprojektować całą aranżację. Tym bardziej, jeśli znamy się trochę na praktycznym funkcjonowaniu salonów fryzjerskich. Można oczywiście inspirować się nowoczesnymi trendami, takimi jak na przykład styl skandynawski, nowojorskie kawiarnie czy nocne kluby.

Salon fryzjerski

Naszym celem jest tutaj wyraźne pokazywanie prestiżu miejsca i kreowanie przestrzeni, w której warto bywać. Chcemy wizerunkiem poinformować klienta o tym, że trafia do utalentowanego i odważnego zespołu, któremu nieobce są wszystkie nowoczesne trendy. Nie da się tego oczywiście osiągnąć bez wykorzystania odpowiednich mebli do salonu fryzjerskiego.

Meble fryzjerskie

Podstawę stanowią tutaj zwłaszcza fotele fryzjerskie, które muszą być wygodne i sprawiać, że nie będzie się chciało klientowi wstawać. Fotel musi dobrze wyglądać i zapraszać do siebie, do swojej strefy. Pojęcie stref ma tu znaczenie, ponieważ dobrze urządzony salon powinien być podzielony na strefy, w których wykonywane są różne funkcje. Musimy mieć stanowiska fryzjerskie, ale też strefę mycia, poczekalnię i recepcję, a także strefę socjalną dla pracowników.

Jeśli szukamy jakichś modnych inspiracji dla swojego salonu, możemy zastanowić się nam skandynawskim minimalizmem, stylem retro lub stylem glamour. Można łączyć drewno z cegłą, można pokazywać blachy, można stosować plakaty wielkoformatowe, można robić w zasadzie wszystko.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również