img

Jak dbać o maszynki do strzyżenia

Każdy fryzjer polega na swoich ulubionych maszynkach do strzyżenia i trymerach, aby zapewnić swoim klientom absolutnie najlepsze efekty.

Dlatego ważne jest, aby zapewnić swoim maszynkom odpowiedni poziom pielęgnacji i konserwacji, aby mieć pewność, że wykonują swoją pracę tak dobrze, jak Ty.

W tym tygodniu na naszym blogu przygotowaliśmy kompletny przewodnik po pielęgnacji i czyszczeniu maszynek do strzyżenia...

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe czyszczenie i pielęgnacja maszynek do strzyżenia?

Istnieje kilka powodów, dla których właściwa konserwacja klipsów jest niezbędna w pracy fryzjera:

  1. Aby utrzymać właściwą higienę Aby zapewnić, że będą one trwać tak długo, jak to możliwe Aby osiągnąć najlepsze możliwe wyniki dla swoich klientów

Brudna maszynka do strzyżenia może przysporzyć Ci wielu problemów. Nie tylko jest wysoce niehigieniczne, aby ich nie czyścić, ale wszystkie te nagromadzone włosy, skóra i oleje mogą z czasem spowodować uszkodzenia - co oznacza, że klipsy będą wymagały częstszej wymiany, a nawet mogą zranić klienta.

Powiązane: Znaczenie higieny w salonie lub barber shopie

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia maszynek do strzyżenia włosów?

Jako fryzjer, prawdopodobnie będziesz musiał czyścić swoje maszynki do strzyżenia co najmniej kilka razy dziennie.

Aby uzyskać najlepszy sposób czyszczenia maszynek do strzyżenia, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Jeśli maszynki do strzyżenia są zasilane sieciowo, odłącz je od prądu i odłącz kabel zasilający Zdejmij wszystkie nasadki, których używałeś Używając szczotki do czyszczenia, usuń jak najwięcej włosów i zanieczyszczeń z maszynek do strzyżenia Użyj antybakteryjnego sprayu do maszynek do strzyżenia, aby usunąć wszelkie pozostałe fragmenty włosów i zapobiec zakażeniu krzyżowemu Pozostaw spray na tak długo, jak podano na puszce, a następnie wytrzyj do czysta Umieść wszelkie plastikowe nasadki grzebieniowe lub zwężające się w słoiku ze środkiem dezynfekującym i pozostaw na tak długo, jak to konieczne, zanim użyjesz ich ponownie na następnym kliencie.

Pod koniec dnia pracy lub tygodnia, możesz również przeprowadzić gruntowne czyszczenie maszynek do strzyżenia.

W tym celu należy za pomocą śrubokręta całkowicie wyjąć ostrze maszynki do strzyżenia. Ponownie, przed przykręceniem go z powrotem na miejsce, wyszczotkuj wszystko dobrze.

Następnie napełnij płytką miskę roztworem do pielęgnacji ostrzy lub płynem dezynfekującym. Przy działającej maszynce do strzyżenia zanurz końcówkę ostrza w płynie i pozwól mu się wyczyścić przez kilka sekund, a następnie wyjmij go i wytrzyj czystym ręcznikiem.

Pamiętaj, aby nie używać wody do czyszczenia maszynek do strzyżenia - może to spowodować ich rdzewienie.

Czy mogę użyć alkoholu do czyszczenia maszynek do strzyżenia?

Najlepszym sposobem na czyszczenie maszynek do strzyżenia jest użycie profesjonalnego sprayu do maszynek. Dzieje się tak dlatego, że aerozol pomaga rozluźnić pozostałe włoski, a formuła aerozolu zapobiega rdzewieniu i chłodzi ostrza, jednocześnie je dezynfekując.

Jeśli jednak nie masz żadnego sprayu do maszynek do strzyżenia, możesz użyć alkoholu spożywczego jako alternatywy.

Po odłączeniu, wyjęciu wszelkich nasadek i wyszczotkowaniu trymera, trzymaj maszynkę do strzyżenia nad zlewem. Weź małą filiżankę alkoholu izopropylowego i ostrożnie wlej go na zęby, uważając, aby nie dostał się do komory elektrycznej maszynki. Przed użyciem wytrzyj je do sucha miękkim ręcznikiem.

Powiązane: Dezynfekcja i higiena w salonie z Navy Professional

Jak często należy czyścić ostrza maszynki do strzyżenia?

Powinnaś czyścić ostrza maszynki sprayem do strzyżenia między kolejnymi klientami.

Jak często należy oliwić maszynki do strzyżenia?

Po odkażeniu i zdezynfekowaniu maszynek do strzyżenia włosów, następnym głównym zadaniem jest ich naoliwienie! Najlepiej jest oliwić maszynki do strzyżenia za każdym razem, gdy ich używasz.

Jakiego rodzaju olejku używasz do maszynek do strzyżenia włosów?

Zaleca się stosowanie specjalistycznego olejku do maszynek do strzyżenia, takiego jak Wahl Clipper Oil, który został opracowany w celu przedłużenia żywotności ostrzy maszynek do strzyżenia i trymerów tak długo, jak to możliwe. Każdy inny rodzaj olejku może uszkodzić maszynkę do strzyżenia, zapychając ją.

Powiązane: Odkryj Wahl: Pytania i odpowiedzi dotyczące marki

Nie daj się skusić na użycie alternatywnego oleju, takiego jak WD-40 - będzie zbyt gęsty! Ciężkie oleje tego typu mogą zatkać mechanizm i nie zapewniają wystarczającego smarowania. Ponadto, potrzebujesz oleju, który wytrzyma wysokie temperatury, jakie mogą osiągnąć ostrza po ciężkim dniu pracy w Twoim salonie fryzjerskim.

Aby nałożyć olej, zazwyczaj nakłada się 3 krople na górne ostrze i kilka na tylne rogi ostrza, upewniając się, że olej nie dostanie się do komory elektrycznej. Nałóż olej podczas pracy maszynki do strzyżenia, aby umożliwić jego prawidłowe rozprowadzenie.

Co się stanie, jeśli nie naoliwisz maszynek do strzyżenia?

Podczas użytkowania maszynki do strzyżenia wytwarzają duże tarcie. Wytwarzane w ten sposób ciepło może je uszkodzić, jeśli nie zastosuje się oleju, który zapewni im dobre smarowanie. Prawdopodobnie usłyszysz grzechotanie, a ostrza nie będą ciąć tak gładko, jak powinny - w końcu mogą nawet całkowicie się zatrzeć.

Co więcej, olej zapobiega rdzewieniu maszynek do strzyżenia, dzięki czemu dłużej zachowują one ostrość. Jeśli maszynki do strzyżenia ulegną uszkodzeniu w wyniku niewłaściwego smarowania olejem, prawdopodobnie producent nie obejmie ich gwarancją.

Jak wyregulować maszynkę do strzyżenia

Jeśli musiałeś rozebrać swoje maszynki do strzyżenia podczas czyszczenia lub oliwienia ich, musisz sprawdzić, czy ostrza są prawidłowo wyrównane po ich ponownym złożeniu.

Każdy producent klipsów będzie prawdopodobnie miał swoje własne instrukcje na temat tego, jak najlepiej wyrównać swoje barber clippers. Ogólnie rzecz biorąc, ostrza górne i dolne powinny być ustawione razem, czasami górne ostrze może lekko wystawać ponad dolne.

Należy również sprawdzić, czy ostrza są do siebie równoległe. Jeśli są przekrzywione, Twój klient może dostać nieprzyjemne ukłucie na szyi!

Aby wyregulować maszynkę do strzyżenia, wykonaj następujące czynności:

  1. Poluzuj śruby mocujące ostrza na miejscu. Zrób to tylko na tyle, aby można było poruszyć ostrzami - nie odkręcaj ich całkowicie. Gdy dźwignia jest zamknięta, ostrożnie wyreguluj ostrza, aby wróciły do prawidłowego ustawienia. Gdy już je ustawisz tak, jak chcesz, dokręć każdą śrubę po trochu, upewniając się, że ostrza zachowują swoją pozycję.

Jak długo działają maszynki do strzyżenia włosów?

Jeśli odpowiednio dbasz o swoje maszynki do strzyżenia włosów, powinny Ci one służyć przez wiele lat! Oznacza to, że powinieneś regularnie:

  • Spryskiwać maszynki sprayem do strzyżenia przez cały dzień Regularnie czyścić maszynki do strzyżenia, aby usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia Oliwić maszynki do strzyżenia przy każdym użyciu odpowiedniego olejku do maszynek do strzyżenia Zawsze sprawdzać, czy ostrza są prawidłowo ustawione.

Jeśli nie będziesz stosować się do tych zaleceń, może się okazać, że Twoje maszynki do strzyżenia stępią się, będą ciągnąć za włosy, wydawać stukające dźwięki i nie zapewnią gładkiego wykończenia, jakiego oczekujesz - więc dbaj o nie, a one w zamian zadbają o Twoich klientów!

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również