img

Jaki fotel fryzjerski kupić?

Wybieramy fotel do Twojego salonu

Żaden fryzjerski salon nie może funkcjonować bez dobrze przygotowanego fotela fryzjerskiego. Od tego zależy bardzo dużo. Przede wszystkim będzie to komfort dla klienta i komfort dla pracy fryzjera. Każdy sklep z wyposażeniem dla fryzjera ma oczywiście przygotowane różnorakie fotele. Od właściciela salonu fryzjerskiego będzie zależeć to jaki wybierze fotel. Od właściciela salonu fryzjerskiego zależeć będzie wybór fotela. Należy jednak wiedzieć na co trzeba zwracać, by przy zakupie nie popełnić jakiegoś błędu.

Fotel fryzjerski z doskonałymi rozwiązaniami

Pompa hydrauliczna - zalety, działanie

Oczywiście niezwykle istotną sprawą będzie pompa, a więc podnośnik. Istnieje wiele rodzajów takich pomp. Pierwszym z nich są również pompy hydrauliczne, które są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ można regulować wysokość nawet w czasie pracy. Ważne będzie również to, by klient w czasie regulowania fotela nie musiał z niego schodzić. Fotel będzie można więc regulować na takiej pompie w momencie, gdy na nim sieci klient.

Pompy gazowe – czy warto?

Drugim typem są również pompy gazowe. W takim przypadku klient musi schodzić z fotela, jeśli chcemy go podnieść. Takie pompy są niepraktyczne i szybko się psują, dlatego jest to strata pieniędzy.

Parametry fotela fryzjerskiego

Noga, podstawa fotela - na co zwrócić uwagę?

Kupując fotel należy zwracać uwagę na to jaka jest przygotowana baza. Jest to zawsze podstawa fotela. Można decydować się na bazy pięcioramienne w formie okręgu albo też bazy w formie kwadratu. Bez względu na to jaką wybierzemy to może być wykonywana z różnych materiałów. Powinna mieć również kółka. Mogą one być wykonywane z plastiku albo też chromowane.

Oczywiście należy sprawdzać czy nie będą w jakiś sposób powodować porysowania powierzchni podłogi. Szczególnie ważne będzie to w momencie, gdy taki fotel będzie się często przesuwać. Wówczas po pewnym czasie wszystko może wyglądać nieestetycznie, jeśli fotel stoi w miejscu i wiemy, gdzie to można zdecydować się na kupno takiego na stopkach. Nie będzie z tym żadnego problemu i w praktyce bardzo dobrze się sprawdzi, dlatego wydaje się, że to również dobre rozwiązanie i warto wziąć je pod uwagę.

Obicie fotela - w jakie warto zainwestować?

Istotną kwestią będzie również samo obicie fotela. Powinno być to obicie, które będzie zmywalne, ponieważ inaczej szybko się okaże, że po farbowaniu zostaną plamy, których nie będzie można usunąć. A jak wiadomo tutaj zagrożenie może być rzeczywiście spore. Potem taki fotel, na którym pojawi się plama już nie będzie wyglądał estetycznie. Teoretycznie będzie można stosować zabezpieczenie w postaci stosowania jakiejś folii ochronnej. Dzięki temu będzie można utrzymywać taki fotel w dobrej kondycji, będzie czysty i schludny. Folię taką co jakiś czas będzie można wymieniać. Niezależnie od tego zawsze trzeba dbać o to, by estetyka fotela była zachowana, w końcu będzie to element, który może decydować o tym jak nasz salon będzie oceniany przez gości i czy będzie można liczyć na to, że ludzie chętnie do niego wrócą.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również