img

Strzyżenie dla cienkich i przerzedzonych włosów: najlepsze stylizacje

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Fryzury maskujące dla cienkich i przerzedzonych włosów: ...

Każdy rodzaj włosów jest inny i każdy wymaga specyficznej pielęgnacji. Bardzo często zdarza się, że klienci przychodzą do Twojego salonu szukając wskazówek dotyczących konkretnego rodzaju włosów, które często czują się zagubione, jeśli chodzi o stylizację. Często klienci przychodzą do salonu szukając przebrania dla cienkich i delikatnych fryzur, które dodadzą ich włosom życia i objętości, ponieważ ten typ włosów często ma bardzo słabe końcówki. W tym miejscu pojawia się Twoja praca jako stylistki lub właścicielki salonu.

Oto siedem sposobów na zamaskowanie przerzedzonych i cienkich włosów, które możesz polecić swoim klientkom, aby schlebić temu typowi włosów i nadać mu więcej objętości i życia.

Porady, które nadadzą objętość i życie przerzedzonym, cienkim włosom

Twój salon może mieć klientów z przerzedzonymi lub cienkimi włosami, którzy chcą wiedzieć, co zrobić, aby osiągnąć zdrowe, piękne włosy. Zanim więc przedstawimy Ci różne style, które możesz wykorzystać do zamaskowania przerzedzonych fryzur, oto kilka podstawowych wskazówek, które możesz polecić swoim klientom, aby pomóc im znaleźć odpowiednią fryzurę:

 1. Nałóż kilka warstw: Jeśli Twoja klientka ma bardzo cienkie i rzadkie włosy, zaleca się nałożenie kilku warstw. niskie cięcia warstwowe na koronie głowy. Pamiętaj, że zbyt duża ilość warstw nie oznacza objętości, ponieważ do ich wykonania potrzeba dużo włosów. Zbyt wiele warstw może sprawić, że włosy będą wyglądały na mniej pełne i świetliste. Najlepsze fryzury dla cienkich i przerzedzonych włosów to te z niewielką ilością warstw, aby nadać im ożywczą objętość, której szukają Twoje klientki.

 2. Unikaj degrafilados: efekt cięć degrafilados na wszystkich włosach sprawi, że będą one wyglądać bardzo źle. Jeśli Twoja klientka chce przywrócić objętość swoim włosom, warto unikać tej fryzury dla włosów przerzedzonych.

 3. Spraw, by cięcia były praktyczne: długie włosy nie są odpowiednie, gdy klientka ma bardzo cienkie lub przerzedzone włosy, ponieważ długie cięcia są zbyt ciężkie i nie przynoszą korzyści w postaci objętości. W tym sensie zaleca się stosowanie bardziej praktycznych cięć oraz fryzury o dużej objętości, które nie wymagają tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych, gdyż nadmierne układanie, prasowanie i wiązanie może dodatkowo osłabić cienkie włosy.

 4. Używajwłaściwych produktów: aby uzyskać właściwe produkty, ważniejsze jest stosowanie produktów w oparciu o typ włosów klienta niż o rezultaty, jakie dają . Na przykład produkty, które pomagają w zwiększeniu objętości, mogą nie być odpowiednie dla konkretnego rodzaju włosów. Dlatego pamiętaj, aby zawsze wybierać produkty wzmacniające, które skupiają się na włosach cienkich. Świetną opcją dla podkreślenia i nadania objętości jest suchy szampon, który może zapewnić bardzo skuteczny efekt teksturyzacji.

Siedem fryzur, które pomogą zamaskować krótkie i cienkie włosy.

Teraz, gdy już przemyślałeś powyższe zalecenia i podzieliłeś się nimi ze swoimi klientami, oto siedem stylów fryzur na przerzedzenie, które możesz zastosować u swoich klientów lub polecić im do rozważenia:

 • Bob cut: Spośród cienkich i przerzedzonych fryzur, które dobrze się sprawdzają, bob jest jedną z najlepszych opcji. To proste cięcie zapewnia efekt sprężystości, który jest idealny dla włosów, którym brakuje spójności.

 • Cięcie pixie: Jeżeli Twoje klientki szukają fryzur dla przerzedzonych włosów, możesz polecić im cięcie pixie, które składa się z bardziej wyrazistego cięcia z tyłu głowy i nieco dłuższego na jej szczycie lub koronie . To cięcie tworzy niesamowity efekt objętości, który jest bardzo korzystny dla delikatnych typów włosów.

 • Shag cut: Ten typ strzyżenia jest jednym z najbardziej praktycznych. Może być noszona do ramion lub bardzo krótko, z małymi, pełnymi objętości warstwami na wierzchu, co daje efekt tekstury i niesamowicie naturalne i zdrowe wykończenie całej głowy. To bardzo praktyczne i wygodne cięcie do ukrywania przerzedzonych i cienkich włosów.

 • Odwrócona fryzura na bobaJest to jedna z najbardziej stylizowanych fryzur ze względu na swoje odmładzające działanie. W przeciwieństwie do tradycyjnego boba, odwrócony bob jest krótszy w kierunku karku i dłuższy w kierunku pod bródka. Możesz również nałożyć kilka warstw i tekstury na dolne partie włosów, ale pamiętaj, aby nie przesadzić z warstwami, ponieważ może to zniszczyć objętość u klientów z cienkimi włosami.

 • Choppy: Ten typ cięcia kładzie szczególny nacisk na grzywkę, dzięki czemu fryzura jest bardzo uniwersalna i odpowiednia dla klientek o cienkich włosach. Jest to krótka fryzura nad brwiami i z nierównymi końcami, które często sięgają brody, co daje doskonały efekt de-graficzny, pozwalający zamaskować przerzedzone włosy.

 • Włosy półdługie: Kolejną z najlepszych fryzur, która doda objętości włosom cienkim jest fryzura półdługa. Jest to cięcie, w którym długość włosów sięga do ramion, dodając ruch za pomocą warstw, aby lepiej zarysować twarz i nadać włosom większą objętość.

 • Cięcie Long Bob: Jeśli Twoja klientka nie jest fanką krótkich fryzur możesz zaproponować jako alternatywę cięcie Long Bob, które jest dłuższą wersją od poprzednich. To cięcie może być stosowane w taki sposób, że objętość i ruch fryzury schlebiają cienkim włosom. Warto zaznaczyć swoim klientkom, że będąc dłuższym cięciem i biorąc pod uwagę typ włosów cienkich, fryzura ta może wymagać znacznie więcej zabiegów pielęgnacyjnych, aby nie zaniedbać odpowiedniej objętości.

Jak widać, istnieje wiele opcji, które można zaoferować swoim klientom z cienkimi, przerzedzonymi włosami, aby zapewnić im komfort i pewność siebie w tych stylizacjach. Teraz wiesz, jak lepiej poprowadzić te klientki, które nie wiedzą, co zrobić, aby osiągnąć wygląd, który jest zarówno praktyczny i piękny, ale także pasuje do ich cienkiego typu włosów. Krótko mówiąc, krótkie włosy dla nich to najlepsza opcja .

Powiązane artykuły:

 1. Pixie cut: Pochodzenie, styl, jak to zrobić i dbać o niego
 2. Acripie: technika, niezbędne narzędzia i wskazówki
 3. Różne fryzury imprezowe dla kobiet

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również