img

Fryzury dla mężczyzn o owalnej twarzy: bezpieczne propozycje.

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro salony fryzjerskie
 3. Fryzury dla mężczyzn o owalnej twarzy: ...

Najogólniej mówiąc, fizjonomia męska jest mniej więcej podobna do siebie. Są jednak pewne różnice, jak np. budowa kostna twarzy. W rzeczywistości, w zależności od ich kształtu, dobra fryzura może poprawić atrybuty fizyczne Twoich klientów. W związku z tym, w tym artykule zobaczymy jakie są najlepsze fryzury dla owalnych twarzy dla mężczyzn.

Znajomość typu wyglądu, który wygląda najlepiej na wszystkich tych, którzy uczęszczają do Twojego salonu fryzjerskiego jest dodatkowym plusem, który daje Twojej firmie profesjonalny stempel. Pamiętaj, że między fryzjerem a klientami często nawiązuje się relacja przyjaźni, która musi być odwzajemniona różnymi wartościami. Jednym z nich jest pewność, że można zasugerować styl, który najlepiej pasuje do nich zgodnie z ich anatomicznym typem twarzy.

Charakterystyka mężczyzn o owalnej twarzy

Mężczyźni o owalnej twarzy różnią się od reszty następującymi cechami:

 • Mają twarz ukształtowaną przez krzywizny.

 • Ich rysy są bardziej wydłużone niż szerokie .

 • Szczęka jest zwykle cofnięta, co nadaje wyrazistości czołu, profilowi nosa i spojrzeniu.

 • Ich wypowiedzi są na ogół symetryczne.

Oczywiście w ramach spektrum owalu istnieje wiele różnic w obliczu, jak choćby warianty, które mogą mieszać różne typy fizjonomii. Jeśli jednak Twój klient spełnia przynajmniej dwie lub trzy z tych cech, może to wystarczyć, by uznać jego twarz za owalną.

Zalety posiadania owalnej twarzy

Chyba największą zaletą tego typu twarzy jest jej symetryczność. W związku z tym często zazdroszczą jej ci, którzy nie cieszą się tą wyjątkowością. Ponadto agencje mody często rekrutują mężczyzn o owalnej twarzy jako talenty, ponieważ jasność ich rysów prawie zawsze pasuje do ubrań i strojów pokazywanych w reklamach.

Z drugiej strony, wymienione poniżej propozycje fryzur dla mężczyzn o owalnej twarzy mają na celu ujęcie tych cech w ramy fryzury, która je uwydatni, tak by ten poszukiwany, męski profil osiągnął swój największy potencjał stylizacyjny.

Porady estetyczne dotyczące fryzur na owalną twarz

Jeśli zagłębimy się w świat fryzur owalnych dla mężczyzn powinniśmy wiedzieć, że teoretycznie ten typ twarzy może wyglądać niemal w każdym stylu. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś wziąć pod uwagę poniższych uwag:

 • W miarę możliwości doradzaj swoim klientom wybór krótkich fryzur, aby nie umniejszać atrakcyjności ich rysów.

 • Mężczyźni o owalnej twarzy nie powinni zapuszczać bokobrodów, ponieważ zaburza to symetrię ich rysów.

 • Jeśli zdecydują się na fryzurę z długimi włosami, zasugeruj swoim klientkom, aby zaczesały włosy do tyłu, tak aby włosy nie zaburzały kształtu twarzy.

 • Strzygąc włosy panów o tym typie twarzy postaw naelegancję. Klasyczne powiedzenie "mniej znaczy więcej" doskonale do nich pasuje.

Jak widać, kluczem do owalnych fryzur dla mężczyzn jest to, że powinny one pasować do kształtu twarzy, a nie próbować narzucać się nad atrakcyjnością.

Fryzury dla mężczyzn o owalnej twarzy

Prawdą jest, że większość fryzur będzie dobrze wyglądać na owalnej twarzy. Przyjrzyjmy się kompendium tych najbardziej atrakcyjnych:

Szczotka z powrotem

Jeśli Twoja klientka prosi o klasyczne cięcie, szczotka do tyłu powinna być jednym z Twoich pierwszych wyborów, ponieważ to cięcie jest jedną z najlepszych opcji dla owalnych twarzy. W tym celu ścinamy boki, pozostawiamy nieco dłuższą górę włosów, a następnie czeszemy włosy do tyłu.

Fryzura faux hawk

Jeśli Twoja klientka o owalnej twarzy pragnie bardziej nowoczesnego cięcia, możesz polecić jej faux hawk. Ten styl był noszony przez wiele młodych gwiazd Hollywood i jednym z jego plusów jest to, że podkreśla i rozjaśnia rysy twarzy. Jeżeli decydujesz się na to cięcie, powinnaś zgolić boki włosów, pozostawiając je nieco dłuższe na czubku głowy, ale nie tak długie jak powyżej.

Fryzura quiff lub quiff

Jako jedna z klasycznych fryzur dla mężczyzn o owalnej twarzy, elegancki duch quiffu jest idealny dla tego typu twarzy. Nie będąc aż tak odważnym stylem, idealnie pasuje, bo pokazuje każdą cechę tej fizjonomii. Aby wykonać to cięcie należy zrównoważyć długość włosów rosnących po bokach w stosunku do topknota, który powinien być nieco dłuższy, aby fryzura pasowała do jej koncepcji.

Taper fade z quiffem lub quiff z quiffem

Wywodzący się z poprzedniego cięcia, ten wariant quiff jest idealny dla najmłodszych, ponieważ łączy współczesność z jednym z najbardziej pochlebnych cięć dla tych twarzy. Instrukcja tego cięcia jest podobna do poprzedniej, tylko w tym przypadku musisz wykonać cięcia gradientowe od podstawy włosów, aż do momentu, gdy długie włosy na topknocie zaczną wyrastać.

Podcięcie z grzebieniem nad lub z przedziałkiem

To chyba jedna z najbardziej odważnych fryzur owalnych dla mężczyzn, którą polecamy Waszym klientom. Ten wykorzystuje smugę przecinającą boki czaszki, która dobrze wykonana poprawi dobry wygląd panów, którzy mając ten typ twarzy, stawiają na taki wygląd. W tym celu należy obrysować grzywkę, która oddziela gradient od kępki wieńczącej włosy.

Jak widzimy, ta fizjonomia jest niemal błogosławieństwem. Mimo to, niepochlebna fryzura lub cięcie może zrujnować wszystkie jej zalety, co zdarza się również w przypadku twarzy wydłużonych, okrągłych i kwadratowych. Zalecamy więc, byś radził swoim klientom o tych cechach, by za wszelką cenę unikali grzywek i fryzur, w których włosy opadają na twarz.

Powiązane artykuły:

 1. Fryzury, które powinieneś mieć w swoim salonie fryzjerskim
 2. 4 rodzaje zarostu, które zawsze powinieneś oferować w swoim barber shopie
 3. Profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów: Przegląd rynku

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również