img

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Czego potrzebuje fryzjer w pracy?

Jeśli ktoś chce mieć zakład fryzjerski musi zastanowić się jakie akcesoria są niezbędne i będą usprawniać pracę fryzjera i klientom będą gwarantować komfort. Takie pytanie zadają sobie początkujący mistrzowie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą właśnie branżą. Nie od dziś wiadomo, że doskonały salon powinien zachęcać od wejścia do skorzystania z usług.

Jednak jakość będzie uzależniona tak naprawdę od wielu różnych czynników. W poniższym artykule podpowiemy o czym trzeba pamiętać w trakcie wyposażania salonu.

Jak umeblować salon fryzjerski?

Fotele

To pierwszy element, który ma gwarantować komfort i wygodę dla klientów zarówno tych oczekujących jak i tych już obsługiwanych. Dlatego właśnie wygodne fotele oraz sofy to priorytet w każdym takim salonie. Fotel powinien być wykonany z materiału, który jest wysokiej jakości, posiada podłokietniki, które gwarantują wygodę klientom. Powinien mieć regulację wysokości na pompie hydraulicznej albo gazowej.

Najważniejszą funkcją, jaką musi spełniać to przede wszystkim stabilność, dzięki temu ułatwiona będzie praca fryzjera. Estetyka także ma znaczenie. Ładne nie zawsze będzie oznaczać wygodne, a przecież komfort dla klienta będzie najważniejszy. Obecnie ciężko będzie wybierać właściwe umeblowanie do salonu, ponieważ jak się okazuje ładnych propozycji nie brakuje i wybranie spośród nich jednych najlepszych nie będzie łatwe. Szukajmy jednak przede wszystkim takich sklepów, gdzie będzie można liczyć na rozwiązania o charakterze praktycznym.

Lustra

To również ważny element w takim salonie, co istotne musi to być lustro, które ma wysoką odporność na działanie wilgoci. Nie mogą to być lustra standardowe takie jak w zwykłych łazienkach, ale muszą spełnić odpowiednie kryteria i standardy. Profesjonalne lustra są tak wykonane, że chronią przed korozją, nie może być tak, że na lustrze w salonie fryzjerskim pojawiać się będzie rdza. Ważna jest także odpowiednia grubość. Minimalnie powinno to być pomiędzy 4 a 5 mm.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Każde lustro w salonie fryzjerskim powinno być oprawione i nie może wisieć na zwykłym gwoździu, ponieważ będzie źle to wyglądać. Jeśli chodzi o profesjonalne salony w każdym powinna się znajdować konsoleta a więc ładnie oprawione lustro, gdzie każdy może obserwować pracę jaką wykonuje fryzjer dla niego. Powinno być także podświetlane, ponieważ światło to leszy efekt pracy.

Taboret

W pracy fryzjera pomocnym elementem będzie wysoki taboret tak zwany hoker, który zapewni odpowiednią wygodę. To specjalne obrotowy taboret, na którym fryzjer może siedzieć w trakcie wykonywania pracy.

Myjnia

To również ważny element. Trudno bowiem wyobrazić sobie salon fryzjerski bez przygotowanej myjni, w której przed strzyżeniem czy farbowaniem i stylizowaniem będą myte włosy kobiet.

Szafki

Ostatnie uzupełnienie to szafki oraz wózki, w których będą się znajdować wszystkie akcesoria fryzjerskie. Mogą być także witryny, gdzie prezentowane będą kosmetyki jakie w danym salonie się wykorzystuje, co na pewno będzie istotne dla klientów.

Norbert Kostecki

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również