img

Jak zaaranżować strefę recepcyjną i poczekalnię na niewielkiej powierzchni?

Strefa, w której znajduje się recepcja to niejako wizytówka salonu. Przyszły klient widzi ją jako pierwszą. Najlepiej, gdy będzie się znajdować przodem do wejścia. Jak można to zorganizować w małym salonie? Recepcja powinna znajdować się w takim miejscu, by przyszli klienci nie przechodzili za plecami fryzjera. Dlatego musi on znajdować się z przodu, w przeciwieństwie do strefy obsługi, która ma się znajdować w głębi salonu.

Na małych powierzchniach dość często są to połączone strefy i przechodzi się z jednej w drugą. W wielu przypadkach nie ma zbyt dużego pola manewru. Nasze rozwiązania powinny zostać dopasowane do wielkości czy kształtu pomieszczenia, które ma być wykorzystywane na salon. Trudno zaprezentować jedną receptę, która zawsze powie nam jak aranżować dane wnętrze. Musimy wybrać dobre biurko recepcyjne, sprawdzić się może narożna lada. Najważniejsze, by stanowisko zostało umieszczone w takiej części pomieszczenia, gdzie nie będzie kolidować ona z pozostałymi funkcjami we wnętrzu.

Dobrym miejscem na wydzielenie tejże strefy będzie przestrzeń znajdująca się naprzeciwko drzwi wejściowych. Strefa taka może się połączyć z poczekalnią. Zastosowanie tego rozwiązania sprawi, że nie będzie utrudnień w działaniu salonu, a to ma mieć największe znaczenie. W końcu powinno nam zależeć na tym, by dało się wykonywać pracę w salonie w konkretny, komfortowy sposób, a jednocześnie nie będzie problemów z tym, by klient czekający na swoją kolej również czuł się komfortowo w tym miejscu, w jakim będzie się znajdował.

Organizacja poczekalni fryzjerskiej

Jaka sofa do poczekalni fryzjerskiej?

Poczekalnia fryzjerska powinna być takim miejscem, gdzie przyszły klient zrelaksuje się i spokojnie będzie czekał na swoją kolej. Ważną rolę ma tutaj ten mebel, na którym będzie można w tym czasie usiąść. Sofa do poczekalni u fryzjera powinna być wygodna, tak by w komfortowych warunkach każdy klient mógł oczekiwań na swój czas. Powinna się znajdować obok prasa, by taka osoba nie nudziła się w tym okresie oczekiwania. duże znaczenie ma rodzaj zastosowanej tapicerki. Sofę taką będzie trzeba dość często czyścić. Będzie ona narażona na zabrudzenia oraz zarysowania, nie każdego stać na drogie meble ze skórzanym obiciem. Rozwiązaniem będzie więc kupno kanapy, która jest obita skórą ekologiczną i będzie można ją łatwo czyścić ciepłą wodą z odrobiną płynu do naczyń czy mydła.

Warto zwracać uwagę również na kolor tapicerki. Jeśli nie będzie się gryzło to z naszym wystrojem raczej powinno się rezygnować z jasnych obić na rzecz kolorów ciemniejszych. Taka tapicerka, która jest jasna może być narażona na odbarwienia, które pojawią się, gdy między innymi ktoś w jeansach na niej usiądzie. Takie przebarwienia będą trudne do usuwania a jednocześnie sprawią, że taka tapicerka nie będzie już dobrze wyglądać. Ewentualnie warto sobie rozważyć kupno specjalnego pokrowca, który co jakiś czas po prostu będzie można dać do pralni. W zależności od układu pomieszczenia decydować się można na tradycyjną kanapę albo sofę narożną, która też może się dobrze sprawdzić.

Justyna Grzyb

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również