img

Urządzenia i produkty, których potrzebuje każdy zakład pielęgnacji paznokci

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy też planujesz rozpocząć swoją drogę do zawodu technika paznokci, pamiętaj, że prowadzenie biznesu związanego z paznokciami może być tak samo wymagające jak prowadzenie salonu fryzjerskiego lub spa. Praca technika paznokci nie jest tylko hobby - wymaga ona takiej samej pasji, wiedzy i poświęcenia jak każdy inny biznes fryzjerski lub kosmetyczny, i nie chodzi tu tylko o malowanie paznokci. Po uzyskaniu dyplomu VTCT w zakresie techniki paznokci i załatwieniu wszystkich spraw związanych z ubezpieczeniem nadszedł czas na zakupy - i upewnij się, że dysponujesz odpowiednim budżetem, ponieważ czeka na Ciebie dość obszerna lista wyposażenia do pielęgnacji paznokci!

Twój rodzaj działalności w branży paznokci

Zanim wyruszysz na zakupy, musisz wziąć pod uwagę ważny czynnik - Twój model biznesowy. Czy planują Państwo duże przedsięwzięcie i inwestują w wielostanowiskowy salon pielęgnacji paznokci? A może planują Państwo działalność mobilną? A może w domu? To, jakich narzędzi potrzebują Państwo w salonie pielęgnacji paznokci zależy od rodzaju Państwa działalności i od tego, jakie zabiegi zamierzają Państwo wykonywać. Oczywiście nie będą Państwo oferować mobilnego pedicure na dużym i skomplikowanym fotelu do pedicure. Niezależnie jednak od tego, czy Twoja firma będzie ogromna czy jednoosobowa, istnieją podstawowe narzędzia, które każdy przedsiębiorca powinien posiadać:

  • Podstawowe narzędzia i produkty do pielęgnacji paznokci: w każdym salonie pielęgnacji paznokci powinny znajdować się nożyczki do skórek, pilniczek do paznokci, cążki do paznokci, zmywacz do paznokci, waciki, popychacz do paznokci, lakier do paznokci, bufor do paznokci i pęseta.
  • Specjalistyczne narzędzia i produkty do pielęgnacji paznokci: zależą one od rodzaju działalności i wykonywanych zabiegów i obejmują lampę UV lub lampę LED, urządzenie do usuwania modzeli, pumeks, pędzelki do zdobienia paznokci, miseczkę do stóp, tipsy do paznokci, zbieracze pyłu do paznokci, stoliki do manicure, parownice do ręczników i autoklaw do dezynfekcji.

Gdzie należy robić zakupy?

Jeśli chodzi o zakupy sprzętu i produktów do pielęgnacji paznokci, istnieje kilka zasad, które należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć katastrofy.

  • Kupuj nowy sprzęt - jak większość ludzi, uwielbiasz znajdować okazje na Facebook Marketplace, jednak powinieneś unikać kupowania niektórych używanych urządzeń, bez względu na ich stan. Używane umywalki do stóp, wiertła do paznokci, odkurzacze i parownice do ręczników mogą zawierać duże ilości grzybów i bakterii, które mogą powodować zapalenie skóry wokół paznokci (paronychia). Zamiast tego kupuj w firmach, które sprzedają nowy sprzęt.
  • Kupuj od renomowanych firm - zwracaj uwagę na to, od kogo kupujesz, zwłaszcza jeśli chodzi o Twoje produkty. Unikaj zakupów w sklepach dyskontowych i chwytania produktów z półek dyskontowych. Jakość produktów powinna być zgodna z jakością całej firmy - korzystanie z najtańszych produktów nie mówi wiele o jakości Twojej pracy. Manicure i pedicure wykonane przy użyciu lakieru do paznokci i akrylu z najniższej półki są widoczne na kilometr - i nie wyglądają dobrze. Jeśli chodzi o kupowanie w dyskontach, upewnij się, że produkty nie są przeterminowane, ponieważ mogą one całkowicie zepsuć zabieg.
  • Kupuj od lokalnych sprzedawców (ale tylko niektóre rzeczy) - bądźmy realistami, nie każdy początkujący technik paznokci może sobie pozwolić na nowy sprzęt i meble - zwłaszcza jeśli zainwestował dużą część swojego budżetu w ubezpieczenie, kursy, wynajem powierzchni itp. Aby zmniejszyć koszty, wielu techników ucieka się do zakupu rzeczy używanych - i to jest w porządku! Ważne jest jednak, aby nie kupować rzeczy, które są używane w bezpośrednim kontakcie z klientem lub są przeznaczone do jednorazowego użytku. Takie rzeczy jak lampa UV lub lampa LED, fotele do pedicure, stojaki na lakiery do paznokci, wózki na akcesoria i biurka do manicure są w porządku, pod warunkiem, że są odpowiednio czyszczone przed użyciem.

Zaawansowane wyposażenie

Teraz, kiedy masz już zakupione podstawowe wyposażenie, meble i produkty, jesteś prawie gotowy, aby ożywić swój biznes związany z paznokciami! Ale zanim to zrobisz, jest jeszcze jeden element wyposażenia, który powinieneś rozważyć - niezawodne oprogramowanie dla techników paznokci. Chociaż manicure i pedicure są dla Ciebie oczywistością, to takie rzeczy jak radzenie sobie z nieobecnościami, zbieranie statystyk biznesowych, przechowywanie informacji o klientach i zarządzanie rezerwacjami mogą sprawić, że szybko pożałujesz, że w ogóle zdecydowałaś się na lakier do paznokci. Jednak niezawodny system biznesowy do paznokci może zrobić to wszystko za Ciebie.

Versum jest idealnym cyfrowym menedżerem dla samodzielnych stylistów paznokci, mobilnych i domowych firm, a nawet dużych, wielostanowiskowych salonów. Podczas gdy Ty pracujesz nad klientem, Versum zarządza przychodzącymi rezerwacjami, automatycznie wysyła przypomnienia o wizytach, prośby o recenzję, a nawet uruchamia zaplanowane kampanie marketingowe. Wypróbuj Versum za darmo już dziś - bez karty kredytowej, bez ukrytych opłat, po prostu czysta miłość!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Average: 5/5]

Spis treści

  • Twój rodzaj biznesu związanego z paznokciami
  • Gdzie powinieneś robić zakupy?
  • Zaawansowany sprzęt
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również