img

Meble fryzjerskie – na czym nie warto oszczędzać?

Start pierwszego salonu fryzjerskiego to bardzo duże koszty ale jednocześnie ograniczony budżet. Każdy fryzjer chce mieć perfekcyjnie przygotowany gabinet, jednak niewystarczające środki mogą spowodować, że będzie trzeba iść na ustępstwa. Podpowiemy na jakich rzeczach można oszczędzić trochę pieniędzy oraz na co warto wydać więcej pieniędzy.

Dobre meble nie muszą być drogie

Obecnie oferta mebli jest bardzo szeroka. Meble polskiej produkcji są najczęściej droższe niż meble importowane, jednak wiele osób uważa, że to krajowe produkty charakteryzują się najlepszą trwałością. Polscy producenci starają się docierać z meblami również do tych firm, które mają mniejszy budżet. Powstają więc ekspresowe kolekcje, gdzie koszt fotela jest do 1000 złotych a myjni do 2000 zł. Polski produkt jest w stanie niekiedy zdeklasować importowany niekiedy także pod kątem ceny. Jeśli chodzi o meble naszym zdaniem bez problemu można tanio i dobrze wyposażyć swój salon.

Poczekalnia to wizytówka salonu

Wiele fryzjerek popełnia błąd próbując oszczędzić na wystroju poczekalni. Najczęściej popełnianym błędem jest wyposażenie poczekalni czy stanowiska recepcyjnego w meble, które nie są do niego przeznaczone. Salon to miejsce, gdzie mamy specyficzne warunki i dlatego meble niekiedy nie będą tam pasować, nie są w stanie wytrzymać przeciążeń jakie będą tam występować.

Aranżacja poczekalni fryzjerskiej

Sofy, poczekalnie w zakładzie muszą być wykonywanie z mocnego, wytrzymałego skaju, co jednak nie sprawdza się w przypadku zwykłych sof biurowych, które charakteryzują się często cieńszym nieco skajem. Warto porównać te produkty, które chcemy kupić, by wiedzieć czym się różnią i na co można się zdecydować. jest to rozwiązanie, które najlepiej się sprawdza, ponieważ mamy możliwość ocenić jak różnią się poszczególne meble i jak można wybrać dokładnie takie, które będzie dla nas tym najlepszym.

Dobry sprzęt fryzjerski to podstawa

Odpowiednie urządzenia fryzjerskie znacznie podnosić będą wygodę oraz jakość pracy jaką będzie fryzjer mógł wykonywać. Nie warto więc oszczędzać na takich urządzeniach jak między innymi suszarki, maszynki czy lokówki. Są to sprzęty, których używać będzie intensywnie każdy fryzjer. Dlatego między innymi ważne będą takie kwestie jak żywotność silników, duża moc, tak by zabiegi mogły trwać w miarę możliwości krótko. Sam sprzęt będzie służył w salonie jak najdłuższej. Wybierając urządzenia kierować się należy odpowiednim zaufaniem do marki.

Znaczenie ma również to, skąd będą pochodzić różne produkty. Ciągła pogoń za klientem powoduje oczywiście stałe obniżenie cen w wielu hurtowniach. Ostrożnie należy podchodzić do takiej sytuacji, w której będzie cena zdecydowanie niższa niż rynkowa. W takiej sytuacji warto zapytać sprzedawcę o pochodzenie tego towaru oraz o jego gwarancję, by nie okazało się, że sprzęt, gdy ulegnie awarii będzie wysyłany do serwisu do Azji. Wybierajmy sprawdzonych dostawców, którzy sprowadzają urządzenia wyłącznie z wiarygodnych źródeł, gdzie rzeczywiście mamy gwarancję, że ten sprzęt będzie rzeczywiście na dobrym poziomie.

Karolina Malinowska

Redakcja djokovic.pl

Zobacz również